Wielka premiera HBO Max. Obejrzycie jeden z najgłośniejszych horrorów roku

HBO Max z wielką premierą. Jeden z głośniejszych horrorów roku
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

Nowość w ofercie HBO Max przemówi do wszystkich fanów horrorów i tych, którzy wchodzą w klimat Halloween. Można oglądać już teraz.

Od wczoraj w HBO Max każdy subskrybent usługi może oglądać Egzorcystę Papieża, czyli jeden z głośniejszych i szerzej reklamowych horrorów tego roku. Zobaczymy w nim Russela Crowe w roli naczelnego egzorcysty Watykanu, Ojca Gabriela Amortha. Warto jednak pamiętać, że absolutnie nie ma mowy o biografii, a bardziej o fantastycznej wersji przygód egzorcysty znanego z wielu medialnych spraw sprzed lat.

Egzorcysta Papieża już na HBO Max!

Film w reżyserii Juliusa Avery’ego oryginalnie zadebiutował w kwietniu tego roku. Muszę przyznać, że krytycy nie byli nim zachwyceni. W serwisie Rotten Tomatoes zdobył jedynie 48% pozytywnych ocen. Nie jest to wiele, ale sytuację tę rekompensuje ocena widowni. Wygląda na to, że widzowie byli zachwyceni fantastyczno-horrorowym obrazem, bo dostał aż 81% pozytywnych opinii. To już robi wrażenie.

Z pewnością jednak nie ma co oczekiwać głębokiego meta-horroru (lub tam post-horroru), a raczej typowo popcornowych klisz, ale w satysfakcjonującym wydaniu. Sytuację zdecydowanie ratuje Russel Crowe w tytułowe roli, czyli legendarny aktor znany choćby z Gladiatora czy Pięknego Umysłu.

Podążaj za Gabriele Amorthem, czołowym watykańskim egzorcystą, który bada opętanie dziecka i odkrywa spisek, który Watykan próbował utrzymać w tajemnicy.

– głosi opis filmu

Egzorcysta Papieża przemówi zapewne do fanów mniej wymagającej rozrywki. Wielbiciele religijnych horrorów i opętań również mogą znaleźć tu wiele dobrego. Film obejrzycie na HBO Max już teraz.

Na marginesie tylko zaznaczę, że usługa znika z naszego kraju. Co będzie zamiast niej? Przeczytacie o tym w naszym artykule.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie