Polscy twórcy obiecują survival z najbardziej rozwiniętym systemem pogodowym. Oto HARM Weather Warfare

HARM Weather Warfare to nowy polski survival | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

HARM Weather Warfare zapowiada się na bazujący na warunkach atmosferycznych survival z elementami thrillera i apokaliptycznymi naleciałościami.

HARM Weather Warfare zapowiada się na bardzo wyjątkowy survival, bo taki, który mocno opiera się na pogodzie. Burze, zamiecie, deszcze, porywy wiatru – to wszystko ma utrudnić nam życie i wymagać adaptacji do warunków, aby przetrwać. Do tego potencjalnie ciekawe lore i fakt, że gra powstaje w Polsce. Oto zwiastun i data premiery nowej gry.

HARM Weather Warfare to koszmar pogodynek

Battlefield 2042 nie spełnił pokładanych w nim nadziei i obietnic. Gra miała oferować kompleksowy system nie tylko zniszczeń, ale i nagłych zjawisk pogodowych. Te w teorii powinny drastycznie zmienić warunki na polu bitwy, ale w praktyce… no, nie wyszło. Było też Just Cause 4, pragnące nieco odświeżyć nie tylko męczącą formułę serii, ale i tchnąć pewną nowość w gry z otwartym światem. Cóż, również nie wyszło. Być może opierający się przede wszystkim na warunkach pogodowych polski survival w końcu coś zmieni w tej kwestii.

W HARM Weather Warfare główny bohater musi stawić czoła zagrożeniom, na które zupełnie nie był przygotowany. Ekstremalne anomalie pogodowe, takie jak: śnieżyce w środku lata, burze magnetyczne, pioruny kuliste, dzienne zorze, deszcze zamieniające drogi w porywiste strumienie i tajemnicze wyładowania elektromagnetyczne, powstałe na skutek niebezpiecznych eksperymentów przeprowadzanych w bazie HARM.

czytamy w opisie gry na Steam

Fabularnie trafimy do środka niczego, gdy główny bohater wraz z córką zostaną odcięci od świata zewnętrznego. Tajemnicza wojskowa organizacja na tym terenie przeprowadzała eksperymenty, które wymknęły się spod kontroli. I teraz to naszym zadaniem będzie nie tylko przetrwanie, ale i ochrona córki i poznanie sekretów HARM. Na domiar złego pojawia się również „szalony kult”, więc zwierzęta, natura czy pogoda nie będą naszymi jedynymi zagrożeniami.

HARM Weather Warfare powstaje w Aurora Studio. Firma zaplanowała premierę gry na 2024 rok, ale nie znamy dokładnych dat. Jeżeli wszystko się uda, to jeszcze w tym roku dowiemy się, czy wielkie ambicje dewelopera staną się kolejnym survivalowym hitem Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: