Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

GTA VI niech sobie czeka. Takie wnioski można wyciągnąć z nowego komunikatu Take-Two

Podczas gdy wielu graczy oczekuje od Rockstar rychłej zapowiedzi GTA VI, wydawca podaje, jak rewelacyjnie sprzedaje się piątka i chwali się rekordami.

Rockstar ma obecnie pełne ręce roboty przy Red Dead Redemption 2, a poprzednia wielka gra dewelopera nadal zbija kokosy. Mowa oczywiście o GTA V, które okazało się tak dobre, że możemy w najbliższym czasie zapomnieć o GTA VI.

Po co bowiem spieszyć się z nową odsłoną, kiedy to niemal pięcioletnia piątka nadal jest rozchwytywana przez graczy? Firma Take-Two podaje, że Grand Theft Auto V rozeszło się w ponad 95 mln egzemplarzy. Od razu przypominamy, że w lutym tego roku była mowa o 90 mln, zatem wystarczyły trzy miesiące, by kolejne 5 mln kopii trafiło w ręce graczy. Niesamowity wynik.

GTA VI – premiera, mapa, świat, bohaterowie, battle royale w online, innowacje w serii. Redakcyjne rozważania

Tylko czekać, aż GTA V przekroczy pułap 100 mln sprzedanych sztuk, co zapewne nastąpi do końca tego roku.

GTA V – tryb sieciowy pobija rekord

To jednak nie koniec wieści, które odsuwają premierę GTA VI w czasie. Take-Two podaje, że pierwsze trzy miesiące tego roku były najlepszym kwartałem w historii GTA Online. Gracze siedzą na serwerach i bawią się nowościami, które regularnie udostępniają deweloperzy. Choć są to zazwyczaj drobnostki, jak nowe pojazdy i tryby adwersarza, widocznie to wystarcza, by zainteresowanie GTA Online zostało podtrzymane.

Skoro idzie tak dobrze, to Rockstar nie zamierza rezygnować ze wsparcia sieciowego trybu GTA V. Take-Two obiecuje jeszcze więcej nowej zawartości w GTA Online, choć póki co szczegóły nie zostały zdradzone.

Ostatnią nowością w GTA Online był nowy tryb, który spodoba się fanom PUBG i Fortnite Battle Royale.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%