Ofiara decyzji Take-Two. Prace nad wielkim projektem do GTA V przerwane

Można się było tego spodziewać…

Mody do GTA V znajdują się w ostatnich dniach pod grubym ostrzałem ze strony Take-Two. Wydawca GTA V zablokował dystrybucję narzędzi OpenIV, co odbija się na środowisku moderskim. Studio Rockstar skomentowało sprawę popierając decyzję Take-Two i pewnie część graczy również nie będzie miała nic przeciwko delegalizacji modów. Według twórców GTA V oprogramowanie OpenIV pomagało m.in. tworzyć mody, które przeszkadzały innym w rozgrywkach sieciowych, czyli w GTA Online. O całej sprawie pisaliśmy więcej w tym miejscu.

Zespół odpowiadający za narzędzia OpenIV pracował również nad czymś naprawdę wielkim – przeniesieniem mapy z GTA IV do GTA V. Do Liberty City mieliśmy dostać się za pomocą samolotu odlatującego z Los Santos. Można powiedzieć, że spóźniliśmy się na przelot, ponieważ mod został oficjalnie anulowany. To następstwo zablokowania narzędzi OpenIV.

Przypominamy, że mod miał być dostępny w formie automatycznego konwertera, który miał przenieść Liberty City z kopii GTA IV do kopii GTA V. Do wykonania całej operacji mieliśmy posiadać obie wersje gry i sporo miejsca na dysku twardym do samej konwersji, którą miał zająć się specjalny program.

Tak wyglądają wczesne screeny z anulowanego projektu:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.