Na kolejne gry GTA trzeba czekać tak długo, bo są zaje*****, twierdzi Take-Two

GTA ukazuje się tak rzadko, bo jest zaje*****, twierdzi wydawca serii
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Może nie dosłownie, ale Take-Two jawnie podkreśla, że ich główne premiery to same bestsellery, a oni są „fabryką hitów”. Dlatego GTA zajmuje tyle czasu!

W niedawnej rozmowie z inwestorami, szef Take-Two został zapytany przez jednego z nich o bardzo palący problem. Otóż na kolejne wielkie hity od wydawcy trzeba czekać zazwyczaj dość długo. Zastanawiał się on więc, czemu tak wygląda sprawa z premierami. Szef firmy, Strauss Zelnick, podkreśla, że najważniejsza jest dla nich jakość.

GTA i inne gry z latami przerwy

Cała sprawa tyczy się przede wszystkim gier „immersive core”, jak określa je samo Take-Two. Firma w ten sposób nazywa swoje największe premiery, czyli wysokobudżetowe produkcje AAA gwarantujące „najgłębszą rozgrywkę i najwięcej zawartości”. Oczywiście głównymi ich reprezentantami są tytuły od Rockstar Games, czyli cykl GTA oraz Red Dead Redemption. Warto jednak zaznaczyć, że w ramach „immersive core” mieści się także m.in. niedawne The Quarry od Supermassive, nadchodzące Marvel’s Midnight Suns oraz franczyzy sportowe w stylu NBA 2K.

Zdecydowanie mamy bardzo wysokie oczekiwania i wymagania jakościowe, co znajduje odzwierciedlenie w tym, że osiągamy wyniki na całej linii. Ta firma to fabryka hitów. Odkąd pamiętam, nie mieliśmy jeszcze żadnego rozczarowującego wydania, a to szczerze mówiąc najważniejsza rzecz.

– podkreśla Strauss Zelnick, szef Take-Two (za PC Gamer)

Zelnick zaznacza, że nie należy szukać winnych w ewentualnych problemach produkcyjnych, a jest to bardziej świadoma decyzja wydawcy. Ten woli przesunąć premierę jakiegoś tytuły niż ponieść „klapę”, jak sam zaznacza, Zrozumiałe i jestem w stanie to uszanować. No ale kiedy to GTA VI?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie