Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 komentarze

Przymiarki do GTA 6? GTA Vice City Online zarejestrowane

Take-Two rejestruje domenę GTA Vice City Online, co naturalnie wywołało kolejną falę spekulacji i domysłów – co też kombinuje Rockstar? Vice City w GTA 6, czy wciąż pozostajemy przy aktualizowaniu „piątki”?

Take-Two, firma macierzysta studia Rockstar, rejestruje domenę GTA Vice City Online (gtavicecityonline.com), zatem w sieci ponownie zawrzało. Oczywiście taki ruch może nic nie znaczyć i jest po prostu krokiem pozwalającym zabezpieczyć wspomniany adres, jednak spora część społeczności skupionej wokół marki Grand Theft Auto widzi sprawę nieco inaczej.

GTA VIce City czy zwykły dodatek do GTA 5 Online?

Jak łatwo zauważyć, GTA Vice City ukrywa w tytule GTA 6, co Rockstar może wykorzystać jako chwyt marketingowy. Z drugiej strony mamy przecież GTA Online i ciężko uwierzyć, na co są zresztą dowody, że to koniec. Deweloper obiecał przecież wersję GTA 5 Online na PS5 i Xbox Series X, zapowiadając jednocześnie, że moduł sieciowy będzie wspierany, również ekskluzywną zawartością (dostępną też na PC, ale prawdopodobnie już nie na obecnej generacji).

Zatem GTA Vice City Online to nowy region w wysłużonym GTA 5 Online? Dostaniemy nowe miasto z nowymi aktywnościami i strzępami fabuły? To bardzo prawdopodobny scenariusz.

W pamięci mamy również to, co o premierze nowej odsłony GTA mówił w kwietniu Jason Schreier, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy naszej branży: Jednym z planów, który zarząd opracował dla następnej gry, nowej odsłony serii Grand Theft Auto, jest start od premiery o umiarkowanej wielkości (która według standardów Rockstar nadal byłaby dużą grą), a następnie rozszerzania gry przez regularne aktualizacje rozłożone w czasie, które mogą pomóc złagodzić pracę pod presją oraz crunch. Schreier wspominał, że kolejny duży projekt Rockstar jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju.

O trudach przygotowania nowego Grand Theft Auto i możliwych scenariuszach pisaliśmy w naszym obszernym artykule „GTA 6 – kiedy może mieć miejsce premiera?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się