Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 komentarzy

GTA 5 za darmo – jak pobrać z Epic Games Store? Krok po kroku

Epic Games Store udostępnił GTA 5 za darmo. Po początkowych problemach z przeciążeniem serwerów, można pobrać grę. Jak to zrobić? Sprawa jest bardzo prosta.

Grand Theft Auto 5 to leciwa, ale wciąż grywalna produkcja, która potrafi dostarczyć mnóstwo frajdy. Od kilkunastu godzin GTA 5 jest dostępne za darmo w Epic Games Store, choć dopiero teraz można powiedzieć, że sklep jako tako działa i możemy pobrać produkcję na dysk swojego komputera. Jak to zrobić? Oto poradnik krok po kroku. Pamiętajcie, że GTA 5 można dodawać do swojego konta do 21 maja, godziny 17:00. Jeśli zdążymy, grę zatrzymamy na zawsze.

GTA 5 PC za darmo – jak pobrać?

 1. Na początek logujemy się do Epic Games Store (lub zakładamy najpierw konto w sklepie, jeśli go nie posiadamy) i w wyszukiwarce wklepujemy Grand Theft Auto V. Przechodzimy na kartę gry, klikając przycisk Pobierz. Tutaj mała, lecz ważna uwaga – jeśli będziecie mieli problem z wejściem na stronę Epic Games Store poprzez Chrome, spróbujcie skorzystać z innej przeglądarki.

  Grand Theft Auto 5 za darmo – jak pobrać.
 2. Jeśli dopiero założyliście konto w Epic Games Store, konieczne będzie włączenie logowania dwuetapowego. Po kliknięciu Pobierz z kroku pierwszego, zobaczycie taki ekran:
  GTA 5 za darmo – jak pobrać.

  Logowanie dwuetapowe wprowadza wymóg wpisania dodatkowego kodu podczas logowania. Sami wybieramy, czy chcemy go otrzymać na maila, czy też może jako SMS.

 3. Po włączeniu logowania dwuetapowego, klikamy Złóż zamówienie.
  GTA 5 za darmo – jak pobrać.

  Następnie dopełniamy formalności…

  GTA 5 za darmo – jak pobrać.
 4. I gotowe, gra została przypisana do naszego konta.

  GTA 5 za darmo – jak pobrać.
 5. Kolejny krok, to pobranie klienta sklepu. Należy w tym celu kliknąć przycisk Pobierz Epic Games.

  GTA 5 za darmo – jak pobrać.
 6. Czekamy teraz na zainstalowanie launchera Epic Games Store, a jeśli już klient będzie gotowy do działania, otwieramy go i przechodzimy do zakładki Biblioteka.

  GTA 5 za darmo – jak pobrać.
 7. W Bibliotece klikamy na GTA 5 i to w zasadzie wszystko. Dalej postępujemy zgodnie z wytycznymi pojawiającymi się na ekranie. Instalujemy grę i można szaleć w Los Santos.

  GTA 5 za darmo – jak pobrać.

Instalacja gry może zająć trochę czasu, w zależności od szybkości posiadanego łącza internetowego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się