Nowe darmowe gry na Steam. Cztery pozycje od cenionych deweloperów

Steam - najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy jest stareńka
Newsy PC

Gry za darmo na Steam to coś, co gracze PC lubią najbardziej. Teraz możecie grać w cztery kolejne pozycje bez żadnej potrzeby płacenia.

Young Horses to dość cenione i popularne studio, o ile lubujecie się w grach indie. Zasłynęli oni swoją debiutancką pozycją Octodad: Dadliest Catch, czyli gry, w której wcielamy się w ośmiornicę. W zasadzie to nie byle ośmiornicę, bo taką, która nie tylko podaje się za człowieka, ale i ma rodzinę. Musimy więc udawać, że brak kości nie jest problemem, a codzienne aktywności da się faktycznie wykonać. Może nie był to wielki hit, ale tytuł został przyjęty pozytywnie. Znacznie lepiej odebrano Bugsnax, czyli zwariowaną produkcję o kuriozalnych stworzeniach na dziwnej wyspie.

Gry za darmo na Steam – aż 4 pozycje!

Teraz postanowili oni wydać swoją kolekcję “Free Range”, czyli zestaw 4 gier, za które nie musimy nic płacić. Nowe gry za darmo to kolejne zwariowane zręcznościówki indie. Ich główną atrakcją, sam przyznają sami twórcy, jest fakt, iż są darmowe. “Są darmowe, więc możesz być tylko na tyle rozczarowany” – jak przyznaje studio.

Jedna z najciekawszych pozycji to IndependANT, czyli gra o mrówce, która eksploruje salon w poszukiwaniu pożywienia dla swojej kolonii. Young Horses tłumaczą, że to swoiste demo, na którym eksperymentowali z Unreal Engine 5. Projekt “wyszedł na tyle dobrze, że pomyśleliśmy, że fani będą zadowoleni z gry (ale nie tak dobrze, żebyście chcieli za nią zapłacić…)”.

Kolejną darmówką jest Antbassador, czyli druga już pozycja o mrówkach. Tym razem jednak wcielamy się w paluch ambasadora w kolonii mrówek (serio, oni coś mają z tymi mrówkami). Naszym zadaniem jest pomoc insektom, nie powodując wewnętrznych konfliktów. Do tego mamy również Snakedate, czyli grę o randkowaniu przez Tindera (powiedzmy…) jako wąż, który musi przekonać obiekty swoich westchnień do randki. Na koniec możemy skorzystać także z Octodad (Student Edition), czyli pierwowzoru oryginalnej gry, stworzonej w formie koncepcji projektu studenckiego.

https://www.youtube.com/watch?v=lVoSYDWX2Ig
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie