Gwiazdor ze Stranger Things ma wystąpić w filmie Gran Turismo

Gran Turismo doczeka się filmu z gwiazdą Stranger Things w obsadzie?
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Świetne wieści dla fanów Davida Harboura. Gwiazdor znany m.in. ze Stranger Things ma wystąpić w filmie Gran Turismo na podstawie znanej serii gier wideo.

Film Gran Turismo po wielu latach ma oficjalnie powstawać. A przynajmniej tak w końcu sądzi Sony, które przez szalenie długi czas przymierzało się do rozpoczęcia życia popularnej serii wyścigowych gier wideo w formie filmów pełnometrażowych. Pierwszy próby datuje się na jakąś dekadę temu, ale ponoć to właśnie Neil Bloomkamp ma pomóc spełnić te marzenia firmy.

Za reżyserię odpowiada więc wymienionej wyżej autor Dystryktu 9, a scenariusz jest efektem wspólnego wysiłku Jasona Halla i Zacha Baylana. Wedle najnowszych wieści, o których jako pierwszy napisał portal Deadline – znamy już jednego aktora, który wystąpi w filmie. Mowa bowiem o gwieździe znanej m.in. ze Stranger Things, Hellboya czy Czarnej Wdowy – Davidzie Harbourze. Nie wiemy jednak, w jaką dokładnie rolę może się wcielić.

Sam film opowiadać ma rzekomo autentyczną historię zawodnika ligi Gran Turismo, który dzięki serii gier wideo stał się profesjonalnym kierowcą rajdowym i wspiął się na szczyt. Brzmi to ciekawie, ale na ten moment nie znamy szczegółów i ciężko zorientować się, o jakiego dokładnie gracza może chodzić.

Filmy na podstawie gier mają to do siebie, że rzadko wychodzą dobrze, a tym bardziej, gdy mowa o grach wyścigowych. Niemniej film GT może okazać się czymś mocno zaskakującym. Nie mamy tu przecież do czynienia z jakąś formą przekształcenia rozgrywki na obraz. Planowana data premiery to 11 sierpnia 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie