Film oparty na Gran Turismo wreszcie ma szansę powstać. Są detale fabuły oraz data premiery

Gran Turismo film. Są szczegóły historii i data premiery
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Film Gran Turismo do tej pory owiany był tajemnicą. Dziś nareszcie dowiadujemy się od Sony nieco więcej na temat produkcji.

Po raz pierwszy o przeniesieniu Gran Turismo na ekrany kin mówiono już blisko dekadę temu. W 2013 roku w produkcję zaangażowali się Michael De Luca i Dana Brunetti, lecz całość nie doszła do skutku. W późniejszym czasie z filmem łączono m.in. Josepha Kosinskiego, ale ostatecznie i jemu nie udało się doprowadzić do powstania tytułu. Największą szansą Sony jest zatem Neill Blomkamp (Dystrykt 9) – i przy nowo ujawnionych informacjach wszystko wskazuje na to, że pod jego dowództwem projekt może rzeczywiście ujrzeć światło dzienne.

Sony czuje się już na tyle pewnie, że ujawniło datę premiery produkcji. Film nawiązujący do serii Gran Turismo ma wejść do kin 11 sierpnia 2023 roku. Wraz z tą datą przedstawiono także w skrócie opis fabuły: ta ma opowiedzieć prawdziwą historię młodego gracza, który po latach startuje w prawdziwych wyścigach samochodowych. Doświadczenie zdobyte przy produkcjach Polyphony Digital pozwoli mu sięgnąć po zwycięstwo. Spółka nie wskazała tu konkretnego nazwiska kierowcy o gamingowej przeszłości; najprawdopodobniej film przedstawi jednak historię powiązaną z GT Academy, czyli serią wyścigów współorganizowanych przez Sony, Polyphony Digital oraz europejski oddział Nissana.

O ile same gry wyścigowe cieszą się dużą popularnością, to filmy na nich oparte nie zapowiadają się najciekawiej. Być może więc Gran Turismo zrealizuje jedną z nielicznych koncepcji, które mają szansę się tu sprawdzić. O wszystkim przekonamy się zapewne po pierwszych materiałach z produkcji lub nawet po premierze całości.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie