Zapowiedzieli premierę gry i wyłączenie jej serwerów w jednym wpisie. Gracze są zmieszani

Gra została zapowiedziana i anulowana w jednym wpisie | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC

Nowa gra od studia Bushiroad International trafi do graczy globalnie. Problem w tym, że w tej samej wiadomości twórcy informują również o… wyłączeniu serwerów.

Od razu zaznaczę, że nie o samą grę tu chodzi, bo ta najpewniej do mało kogo z polskich graczy trafi. Mowa bowiem o Love Live! School Idol Festival 2 Miracle Live, czyli sequelu wyłączonego w marcu 2023 roku Love Live! School Idol Festival. Seria pozwala na wzięcie udziału w szeregu imprezowych mini-gier oraz na poznanie historii popowej grupy muzycznej.

Gra trafi do nas niebawem, ale później odchodzi

W każdym razie Love Live! School Idol Festival 2 Miracle Live już od premiery oferowało możliwość przeniesienia zapisów gry, znalezionych i odblokowanych przedmiotów i tak dalej z pierwszej części. Niestety, na razie mogli to robić wyłącznie gracze z Japonii. Twórcy opóźnili debiut wersji międzynarodowej, ale w końcu się to zmienia. Wiemy teraz, że tytuł trafi do globalnego odbiorcy już w lutym 2024 roku!

Ale 31 maja 2024 roku zostanie wyłączony. Nie, serio – nie żartuję. Twórcy w jednym wpisie na Twitterze jednocześnie zapowiedzieli premierę gry oraz jej wyłączenie. Ja rozumiem, że to nic zaskakującego anulować tytuł przed wydaniem, ale to jest zjawisko, z którym spotykam się pierwszy raz. Gracze w komentarzach są równie skonfundowani.

Z radością informujemy, że globalna wersja Love Live! School idol festival 2 Miracle Live! zostanie uruchomiona wkrótce, w lutym 2024 roku. Pragniemy jednak również poinformować, że wersja globalna zamknie swoje podwoje 31 maja 2024 r. i prosimy odpowiednio o zaprzestanie zakupów w aplikacji. Doceniamy miłość i wsparcie, które okazaliście, i dokładamy wszelkich starań, aby te ostatnie miesiące były niezapomnianymi chwilami.

-informują twórcy na Twitterze

Jeżeli akurat interesuje Was premiera tej pozycji, warto będzie zacząć grać w lutym. Wychodzi na to, że długo nie będziecie mogli się nią cieszyć.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: