Odbierzcie nową grę za darmo w Epic Games Store. Wiemy, co będzie za tydzień

Gry za darmo - Epic Games Store przytłoczy nas niebawem ich liczbą
Newsy PC

Nowa gra za darmo dostępna jest w Epic Games Store. Tym razem padło na pozycję w sam raz dla entuzjastów ekonomicznych gier strategicznych i symulatorów zarządzania.

Nowa gra za darmo w Epic Games Store absolutnie nie jest żadnym zaskoczeniem, bo o tytule wiemy już od tygodnia. Tym razem nie ma sensu liczyć na jakąś gigantyczną pozycję lub nawet coś bardzo popularnego, choć z pewnością żal przegapić tej oferty. Bez opłat możemy bowiem uzyskać dostęp do Rise of Industry, czyli gry strategiczno-biznesowej osadzonej w latach 30. XX wieku.

Wtedy to zaczął się technologiczny boom na “taśmową” produkcję. Wcielimy się we właściciela potencjalnego imperium przemysłowego, a naszym celem jest, jak to zwykle bywa, wspiąć się na sam szczyt. Twórcy chwalą się, iż ich tytuł ma świat, który dostosowuje się do działań graczy, a żaden domorosły biznesmen nie poczuje się zawiedziony bogactwem mechanik i możliwości. Aby odebrać pozycję, należy udać się w to miejsce.

Znamy też kolejną pozycję, którą będziemy mogli odebrać za tydzień, tj. 9 marca 2023 roku od godziny 17:00, gdy zastąpi Rise of Industry. Będzie to Call of the Sea i muszę przyznać, że Epic musi coś mieć z tymi latami 30. XX wieku, bo to kolejny tytuł za darmo, który zabiera nas w te realia. Tym razem jednak zagramy w pozycję przygodową z perspektywy FPP, nastawioną na fabułę. Trafimy na rajską wyspę, na której zaginął nasz mąż (to znaczy – naszej protagonistki) i udamy się w pełną dziwnych i fantastycznych zjawisk podróż, aby go odnaleźć. Trochę “Podróż do Wnętrza Ziemi” vibes, ale nie do końca, a sam tytuł cieszył się swego czasu pozytywnymi opiniami.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie