Nowa gra za darmo do odebrania. Można z nią oszaleć

Epic Games Store chwali się sukcesem gier za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Nowa gra za darmo dostępna jest już na Epic Games Store. Gracze mają tydzień na odebranie LOVE, które wcale o miłości nie jest.

Epic Games Store kolejny raz oferuje nam nową grę za darmo, ale tym razem mówimy o dość wyjątkowej pozycji, bo takiej, która z pewnością nie przypadnie do gustu wszystkim. Chodzi bowiem o retro platformówkę LOVE, która wbrew nazwie, nie ma nic wspólnego z miłością. No, chyba że chodzi o miłość do staroszkolnych gier zręcznościowych. Wtedy tak, jestem w stanie w to uwierzyć.

Nowa gra za darmo w Epic Games Store

LOVE to, jak opisuje twórca “redukcyjna platformówka utrzymana w estetyce retro i skupiająca się na wysokim poziomie trudności. Posiada niestandardowy system odradzania się, 16 poziomów, 12-ścieżkową ścieżkę dźwiękową, konkurencyjną punktację i prostą w użyciu funkcję tworzenia poziomów”. W teorii mamy tu więc wszystko to, czego spodziewać się można od dobrej platformówki. Czy aby na pewno?

Zaglądając w opinie gry na Steam, możemy odnieść wrażenie, że mówimy o bardzo ciepło przyjętym tytule, który jednak nie wprowadza rewolucji. Niemniej gracze chwalą projekt poziomów i system sterowania postacią, który jest odpowiednio responsywny. Poziom trudności potrafi jednak być wyśrubowany i lepiej dawkować ją sobie w krótkich sesjach, aby nie oszaleć przez ciągłe spadanie.

Wiemy również, że nowa oferta, która zacznie obowiązywać od kolejnego czwartku, to bardzo ciekawa łamigłówka. Infinifactory spotkało się z “przytłaczająco pozytywnym” odbiorem ze strony społeczności. Najwyraźniej warto czekać na dopisanie gry do konta zupełnie za darmo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie