7 najbardziej znanych postaci z Gothica

Gothic może doczekać się zaskakującej konwersji na nową platformę
PC

Wiem, wiem, że Gothic to święta legenda, szczególnie w naszym kraju. Poniższa lista bazuje jednak głównie na popularności danej postaci, jej roli w grze lub po prostu tego, że dała się zapamiętać z jakiegoś powodu.

Pierwsza część Gothica ukazała się w 2001 roku i była niemożliwym wręcz do ogarnięcia drewnem. Drewnem jednak, które było w istocie kawałem solidnego i intrygującego drzewa. Z jakiegoś powodu (no, zapewne głównie legendarnej lokalizacji) stała się jedną z najpopularniejszych w historii gier w naszym kraju. Ciężko dziś znaleźć kogoś, kto w przeszłości nie miał do czynienia z Gothic-em.

Marka to nie tylko solidne RPG, wiele ciekawych pomysłów i niezwykle ambitne uniwersum. Na popularność produkcji z pewnością składają się także występujące w niej postacie – od nieśmiertelnego bohatera gier wideo, czyli Bezimiennego, poprzez wojowników, magów, aż do wkurzająca gościa, który zawraca nam tyłek w Starym Obozie. Przez serię przewinęło się wielu NPC, ale część z nich została zapamiętana w wyjątkowy sposób.

Bezimienny, to od niego wszystko się zaczęło – więcej zdjęć na kolejnych stronach!
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie