Nowa gra za darmo na GOG-u do odebrania. Przynieś pokój do krainy Alwa

GOG
Newsy PC

GOG rozdaje kolejną grę za darmo. Tym razem będzie nostalgicznie i magicznie. Do odebrania czeka tytuł nawiązujący do 8-bitowych hitów sprzed lat.

GOG przyzwyczaił nas do częstego rozdawnictwa gier. Choć zazwyczaj nie są to tytuły duże, to moim zdaniem niemal zawsze dobrze wybrane i ciekawe. Obecnie platforma oferuje za darmo grę rodem z czasów NES-a.

Gra za darmo na GOG-u. Pobieraj Alwa’s Awakening

Cóż to takiego ta Alwa’s Awakening? Platformówka, w której wcielasz się w Zoe, bohaterkę wysłaną z innego świata, by zaprowadzić pokój w krainie Alwa. Wszystko zostało utrzymane w konwencji 8-bitowych klasyków, nawet muzyka towarzysząca naszej przygodzie.

Podobnie jak w przypadku starych klasyków, nie będziesz mieć migającej strzałki, która dokładnie powie ci, gdzie iść i co robić dalej. Zamiast tego możesz znaleźć własną drogę, a używając swojej magicznej laski możesz przejść przez ponad 400 unikalnych, wymagających pokoi w grze.

Fragment opisu gry.

Gra jest łatwa do nauczenia, ale trudna do opanowania. Zatem szykujcie się na zabawę, jakbyście siedzieli przy starym kultowym NES-ie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie