Twórcy God of War mogą pracować nad pełnoprawnym RPG-iem

God of War - twórcy serii mają pracować nad pełnoprawną grą RPG
Newsy PS5

Czyżby nowa gra twórców God of War miała oferować pełnoprawne systemy RPG? Tego na pewno nie wiemy, ale istnieje spore prawdopodobieństwo.

Santa Monica Studio dało się poznać przede wszystkim z wydania bestsellerowego i ukochanego przez graczy God of War. W zasadzie mówimy tutaj o całej serii, ale to ostatnie odsłony przygód Kratosa zaskarbiły sobie szczególne miejsca w serach graczy. Teraz deweloperzy pracują nad paroma projektami. Wedle wcześniejszych przecieków, jednym z nich jest DLC do GoW Ragnarok, a drugim bezpośrednia kontynuacja serii.

Cory Barlog, reżyser GoW-a z 2018 roku już wcześniej mówił, że pracuje nad zupełnie nową grą. Wedle nieoficjalnych wieści, istnieje spora szansa, że mówimy o grze science-fiction. Projekt nie został oficjalnie ujawniony, ale niedawno twórczyni gier i streamerka Alanah Pearce dolała oliwy do ognia. Stwierdziła, że jest w trakcie prac nad nową grą sci-fi.

Nowa gra twórców God of War to RPG?

Uważni internauci znaleźli teraz kolejne sugestie na temat następnej gry Santa Monica Studio. Nie wiemy jednak, czy chodzi tu o projekt związany z uniwersum God of War, czy o wspomnianą (najprawdopodobniej) nową markę, ale ta gra może mieć istotne elementy RPG lub być nawet pełnoprawnym RPG-iem. Na profilu LinkedIn jednego z pracowników studia widnieje taki opis zadań:

Współpraca z niewielką grupą programistów we wszystkich kwestiach związanych z progresją (systemy RPG, ładowanie zasobów, odradzanie, zapisywanie gry, trofea, skrypty wizualne itp.).

– czytamy

„Systemy RPG” pojawiły się tu więc nieprzypadkowo. Jak silne jednak mogą być i czego tak naprawdę dotyczą? Tego jeszcze nie wiemy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie