Nowe God of War powstaje? Nowe odkrycie internautów budzi nadzieje

Nowe God of War powstaje? Tak wynika z odkrycia internautów
Newsy PC PS5

Nie wiemy, czy Santa Monica Studio zajmuje się obecnie nową częścią God of War. Internauci sądzą jednak, że tak jest. Niestety, to nie takie proste.

Deweloperzy z Santa Monica dali się poznać przede wszystkim jako osoby, które niemal perfekcyjnie wskrzesiły markę God of War. Nowe przygody Kratosa z czasem ukazały się także na PC i dostały kontynuację, a wszystkie te gry były wielkimi hitami. Nic więc dziwnego, że twórca mogą już pracować nad kolejną grą z serii. Wbrew pozorom, wcale jednak nie wynika to z odkrycia, o którym radośnie internauci piszą w sieci.

Znaleziono bowiem wiele znaczącą ofertę pracy w studiu na stanowisko Combat Designera (za Rob Meyer na Twitterze). Twórcy otwarcie przyznają, że osoba ta będzie zaangażowana w prace nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem. Kandydat “musi posiadać wiedzę na temat God of War (2018) i God of War Ragnarok (2022) i być w stanie szczegółowo opowiadać o systemach walki, mechanice i wrogach”. Dla wielu to bezpośrednie potwierdzenie, że powstaje nowe GoW.

Czy to faktycznie nowe God of War?

Nie należy jednak tego w ten sposób traktować. Jasne, oferta może dotyczyć nowej części przygód Kratosa, która praktycznie na pewno kiedyś powstanie. Deweloperzy jednak często wolą zrobić sobie przerwę, odsapnąć od danej serii i wydać coś nowego – jest to metoda działania wielu studiów tworzących gry wideo. Z kolei powyższe ogłoszenie może w ogóle nie dotyczyć serii GoW.

Wszystko dlatego, że znajomość poprzednich gier studia dla wielu firm jest praktycznie nieodzownym warunkiem u kogoś, kto chce tam pracować. Nie chodzi o to, że znając GoW Ragnarok łatwiej będzie mu pracować nad kolejną częścią. Twórcy cenią sobie, gdy ktoś rozumie i zna ich filozofię pracy oraz styl gier wideo, w których się odnajdują. Z drugiej strony…

Santa Monica Studio pracuje nad co najmniej dwoma projektami, o których wiemy. Jeden z nich, reżyserowany przez Cory’ego Barloga będzie podobno zupełnie nowym IP (ponoć utrzymanym w klimacie science-fiction). Z kolei reszta zespołu zajmuję się inną pozycją, którą akurat może być nowe God of War. Tego jednak nie wiemy, choć wielu internautów uznało powyższe informacje za sugestie tego, że nowe GoW się tworzy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie