Twórcy God of War mają pracować teraz nad zaskakującą pozycją

Twórcy God of War mają pracować nad czymś zupełnie innym
Newsy PS5

Santa Monica Studio znane m.in. z ostatnich części God of War podobno pracuje nad grą science-fiction. Tak przynajmniej twierdzi jedna z deweloperek.

Deweloperzy odpowiedzialni m.in. za niedawne God of War Ragnarok od dawna pracują nad swoją kolejną pozycją, ale nic o niej nie wiemy. Teoretycznie, bo w praktyce Cory Barlog od dawna tłumaczy, że najchętniej zająłby się stworzeniem gry science-fiction.

Twórcy God of War najwyraźniej idą w science-fiction

Wiele wskazuje na to, że studio faktycznie robi sobie przerwę od marki God of War (niebywale zresztą opłacalnej dla Sony) i zajmuje się czymś nowym. Nie wiemy, czy chodzi o zupełnie nowe IP, czy wskrzeszenie czegoś starszego. Mimo wszystko w sieci pojawiły się nowe sugestie, które niemal potwierdzają, że chodzi właśnie o tytuł science-fiction, czyli zupełnie przeciwieństwo dotychczasowego fantasy, w którym utrzymane były części serii GoW.

Osobą odpowiedzialną za to wszystko jest Alanah Pearce – YouTuberka, prezenterka oraz deweloperka z Sony Santa Monica Studio. To ona w niedawnym podcaście mimochodem wspomniała, że pracuje nad tytułem science-fiction. Wydawać by się mogło, że dalszego potwierdzenia nie trzeba, skoro już nawet deweloperka ze studia nie kryje się z tym, nad czym obecnie pracuje. Stwierdzenie padło w rozmowie z innym deweloperem, Mike’iem Bithellem.

Mike: jestem w trakcie pisania… nieokreślonej franczyzy sci-fi, którą obecnie piszę…
Alanah: Tak samo!

– padło w trakcie podcastu

Nie wiemy, czy Alanah przypadkiem przyznała, że nowa gra studia należeć będzie do gatunku science-fiction, ale plotek na ten temat było tyle, że nie powinniśmy za bardzo w nie wątpić. Wciąż jednak polecam się od nich zdystansować, skoro nic oficjalnie jeszcze nie zapowiedziano.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie