Giancarlo Esposito jako Profesor X w nowym filmie Marvela? Jest tylko jeden warunek

Giancarlo Esposito x men
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Nie mamy jeszcze oficjalnych szczegółów o nowym filmie w uniwersum X-Mena, ale być może właśnie dowiedzieliśmy się, kto zagra Profesora X.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że nowymi nabywcami praw do IP takich jak X-Men czy Deadpool jest Disney oraz MCU (Filmowe Uniwersum Marvela). Szczegóły produkcji są jednak bardzo niejasne – brak informacji o zatrudnionych aktorach czy nawet przybliżonej dacie premiery sprawiają, że pozostajemy w fazie domysłów. Jednak jakiś czas temu pojawiła się informacja od samego Giancarlo Esposito, jakoby miał on zagrać Profesora X. Problem był jeden – aktor nie zamierzał odgrywać tej roli na wózku inwalidzkim. Dziś sytuacja ma się jednak zupełnie inaczej, ponieważ obecna wersja Profesora X w Marvel Comics pasuje do warunków postawionych przez aktora. Istnieje więc naprawdę duża szansa, że w najnowszym filmie z uniwersum pojawi się znana wielu graczom twarz (Esposito użyczał twarzy i głosu m.in. w Far Cry 6).

X-Men – od serii komiksów po duży ekran

Przypomnijmy, że X-Men to popularna seria komiksowa stworzona przez pisarza Stana Lee i rysownika Jacka Kirby’ego, która zadebiutowała w 1963 roku. Opowiada o społeczności nadnaturalnie uzdolnionych jednostek, zwanych mutantami, których geny nadają im różnorodne moce. Wspomniany wyżej Profesor Charles Xavier, lider X-Men, zakłada szkołę dla tychże mutantów, gdzie uczą się kontrolować swoje umiejętności i chronić świat przed złem. Seria X-Men doczekała się licznych ekranizacji, obejmujących filmy kinowe, telewizyjne i animowane. Pierwszym pełnometrażowym filmem był “X-Men” w reżyserii Bryana Singera, który pojawił się w 2000 roku (trailer poniżej). Następnie pojawiły się liczne sequelle, spin-offy i rebooty, takie jak “X2: X-Men United” (2003), “X-Men: First Class” (2011), “X-Men: Days of Future Past” (2014) czy “Logan” (2017). Dodatkowo, istnieje wiele animowanych adaptacji, takich jak klasyczny serial “X-Men: The Animated Series” (1992-1997) czy nowsze produkcje, w tym “Wolverine and the X-Men” (2008-2009).

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie