Call of Duty nie dla Game Pass? W tym roku nie ma na to szans

Xbox Game Pass - wiemy kiedy do usługi trafią gry Activision Blizzard
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Społeczność graczy czeka na produkcje Activision i Blizzarda w usłudze Xbox Game Pass. Niestety okazało się, że w tym roku nie ma na to najmniejszych szans. Wszystkiemu winne są ciągnące się procesy regulacyjne, o których wspomniał niedawno Phil Spencer. Na całe szczęście gry te będą mogły pojawić się w abonamencie w niedalekiej przyszłości.

Game Pass i gry Activision Blizzard

Call of Duty, Diablo, Warcraft i wiele innych to marki należące do Activision Blizzard. Na skutek niedawnego przejęcia firmy przez Microsoft wielu graczy oczekuje, że tytuły te trafią do usługi Xbox Game Pass. Nic dziwnego, wszak podobny scenariusz miał miejsce po innych zakupach amerykańskiego giganta. Tak do portfolio abonamentu trafiły np. hity od Bethesdy. A co z grami Acti i Blizzarda? Na razie sytuacja wydaje się dość skomplikowana, choć nie zamknięta.

W ostatnim wywiadzie na temat sytuacji wypowiedział się Phil Spencer. Przyznał, że sprawa przejęcia ciągnęła się zdecydowanie zbyt długo i nie dziwi go niecierpliwość graczy. Niestety, dołączenie gier od Activision i Blizzarda do Game Passa w tym roku jest niemożliwe. Firmy czeka sporo prac związanych ze zmianami własnościowymi, a możliwość dołączenia gier do abonamentu to również proces długotrwały. O ile 2023 rok jest okresem niemożliwym do osiągnięcia, tak w 2024 możemy spodziewać się czegoś ciekawego — i jest to jak najbardziej możliwe.

Jakie tytuły chcielibyście zobaczyć w usłudze Game Pass? Portfolio nowo nabytej firmy jest ogromne, chociaż największe emocje budzi zdecydowanie seria Call of Duty. Świetnie byłoby móc ograć najnowsze wydania, lub wrócić do starszych tytułów tej cenionej marki. Tym bardziej że po latach stare odsłony serii CoD są bardzo trudne do zdobycia np. w dystrybucji cyfrowej.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie