Polacy odświeżali kultową serię horrorów z PlayStation, ale projekt nagle trafił do kosza

Fear Effect nie powróci. Square Enix rozwiązało umowę z Polakami
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Fear Effect miało doczekać się współczesnej wersji od polskich Forever Entertainment i MegaPixel. Projekt jednak trafił do kosza, bo Square Enix rozwiązało tę umowę.

W 2017 roku dowiedzieliśmy się, że powstaje uwspółcześniona wersja (czyli zasadniczo remake) Fear Effect – pierwszej części kultowej, choć dość mało popularnej serii horrorów z pierwszego PlayStation. Właściciel tej marki, Square Enix, zaprzęgło do prac polskie studia Forever Entertainment i MegaPixel. Przez bardzo długi czas o projekcie było cicho, aby w końcu gruchnęła wieść, że premiera jest blisko. Finalnie najpewniej jej nie będzie wcale, bo japoński wydawca rozwiązał umowę na powstanie tej pozycji.

Fear Effect Reinvented trafiło do kosza

Jak donosi Bankier.pl, Square Enix rozwiązało umowę z Forever Entertainment i MegaPixel. Oznacza to, że Fear Effect Reinvented najpewniej trafił do kosza, choć nieznane są powody takiej decyzji. Ta wydaje się również dość nagła. W końcu w ubiegłym roku dostaliśmy zapewnienie, że projekt ma się dobrze i ukaże się “szybciej, niż myślimy”. Dostaliśmy też screeny z produkcji.

Jednocześnie Square Enix może wykorzystać prace Polaków. Nie wiemy, czy gra została ukończona ani w jakiej fazie prac się znajdowała. Być może jednak właściciel marki będzie chciał w jakiś sposób powrócić do tego projektu? Niestety, możemy jedynie zgadywać, bo nie pokuszono się o dodatkowy komentarz.

Warto pamiętać, że polskie studia zajmują się obecnie remake’ami Front Mission 2: Remake oraz Front Mission 3: Remake. Wspomniana umowa nie dotyczyła tych pozycji, więc możecie być o niej najpewniej spokojni. Być może dostaniemy oficjalny komunikat związany z tak nagłą decyzją dotyczącą Fear Effect.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie