Fallout 2 jako FPS i to od Polaka. Można przetestować bezpłatne demo

Fallout 2 jako FPS 3D od Polaka. Darmowe demo do sprawdzenia
Newsy PC

W serwisie itch-io pojawiło się darmowe demo ciekawego, polskiego FPS-a. Projekt intryguje, wszak to Fallout 2 w zupełnie nowej wersji.

Fallout 2 (jak i zresztą pierwsza część) to legenda gier wideo, która przez ostatnie lata gdzieś niestety zanikła. Jasne, Fallout 76 działa już lepiej i oferuje naprawdę solidną rozgrywkę, a „czwórka” wciąż daje radę, ale niektórzy fani nie są pocieszeni dość skrajnym odejściem od kultowej formuły. Niegdyś gry te były izometrycznymi RPG-ami, a nie hybrydą z FPS-em.

Fallout 2 Remake od Polaka

Mimo wszystko większość fanów marki zdaje się ucieszona z takiego obrotu spraw. Co jednak, gdybyśmy doczekali się odświeżenia legendy w nowej formule? Istnieje spora szansa, że nigdy się o tym nie przekonamy. Na pomoc przychodzi jednak Polak, który pracuje nad ciekawie zapowiadającym się projektem „Fallout 2 Remake 3D”.

Ciężko jednak tu mówić o pełnoprawnym remake’u, a raczej o autorskiej wizji gry w nowym wymiarze – 3D. Całość pod względem rozgrywki znacznie bardziej przypomina DOOM-a, choć cząstka RPG wciąż tu pozostała. Ba, mamy nawet system V.A.T.S. rodem z najnowszych Falloutów!

Grafika nie jest najmocniejszą stroną produkcji; znajdziemy tu nawet nieco przestarzałe sprite’y, ale ma to swój urok. Fani pozycji retro i wszyscy ci, którzy chcieliby doświadczyć kultowej gry w wydaniu 3D jako FPS, mogą czuć się zainteresowani. Tym bardziej że darmowe demo ogramy nawet w przeglądarce – wystarczy udać się pod ten adres.

Im więcej czasu spędzimy w grze, tym bardziej cały pomysł imponuje. Jak na bardzo wczesną wersję gry, dostarcza całkiem sporo frajdy. Liczę, że projekt uda się dokończyć, bo to jedna z tych inicjatyw, obok których ciężko przejść obojętnie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie