Wielki hit z 2020 roku stanie się darmowy. Dla części graczy są też złe wiadomości

Fall Guys free to play
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series XOne

Fall Guys to jedna z największych premier 2020 roku. Tytuł od Mediatonic przez długi czas dominował listy sprzedażowe, a teraz będzie zupełnie za darmo.

Dla jednych przypadek Fall Guys może okazać się idealnym przykładem na sytuację, w której nie wiadomo, „czy cieszyć się, czy raczej płakać?”. Oto bowiem mamy jedną z najlepiej sprzedających się gier, które wzięły nas totalnie z zaskoczenia. I już niebawem wszyscy będą mogli zagrać w ten hit bez żadnych opłat. Z drugiej jednak strony gracze na PC będący fanami Steam nie mają zbyt wielu powodów do radości.

Fall Guys: Ultimate Knockout to multiplayerowa produkcja przeznaczona dla maksymalnie 60 graczy. Wcielamy się w pokraczne ludki w kolorowym świecie, które walczą o zdobycie pierwszego miejsca w niemniej kuriozalnym turnieju. Konkurencji mamy tu całkiem sporo, a wiele z nich opiera się m.in. na jak najszybszym dotarciu do mety czy utrzymaniu się na polu gry. Brzmi prosto, ale w praktyce wymaga to trochę wyczucia i wyuczenia.

Mediatonic poinformowało, iż ich hitowa produkcja przechodzi na model free-to-play. Oznacza to, że każdy zainteresowany grą będzie mógł w nią zagrać już od 21 czerwca. Tego samego dnia z gry będzie mogła cieszyć się szersza publika. Tytuł ma trafić na konsole Xbox One, Xbox Series X i S, PS5 oraz Nintendo Switch. Szkoda tylko, że gracze na PC będą musieli pożegnać się ze Steamem.

Twórcy Fall Guys zostali wcześniej wykupieni przez Epic

Deweloperzy zostali wcześniej wykupieni przez Epic Games, co też oznacza, iż tytuł w formule f2p dostępny będzie właśnie na Epic Games Store. Spokojnie – posiadacze edycji na Steam wciąż będą mogli grać i regularnie dostaną nowe aktualizacje i zawartość. Wszyscy, którzy zakupili grę wcześniej, otrzymają specjalny Legacy Pack. To paczka wyjątkowych przedmiotów kosmetycznych oraz przepustka do 1. sezonu gry. Czas na jego odebranie mamy do 21 czerwca.

Twórcy na razie nie zdradzili, co nowego szykują, ale wiadomo, że fani mają na co liczyć. Z pewnością pojawią się nowe przedmioty kosmetyczne, mapy i dyscypliny. Więcej o nowych aktualizacjach dowiemy się bliżej premiery gry w formule free-to-play.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie