Płatny abonament na Epic Games Store? Wyciek sugeruje nową funkcję

Epic Games Store
Newsy PC

Całkiem możliwe, że już wkrótce do oferty sklepu Epic Games Store dołączy płatny abonament. Jak będzie działać subskrypcja, ile będzie kosztować i co nam zagwarantuje? To pozostaje obiektem plotek. Te pojawiły się na skutek niedawnego wycieku, który wywołał niemałą dyskusję na Reddicie. Gotowi na dodatkową miesięczną opłatę za gry?

Epic Games Store — płatny abonament na gry już wkrótce?

Na rynku jest cała masa abonamentów i subskrypcji, które przynajmniej teoretycznie opłaca się posiadać. Mamy przecież dostęp do wielu seriali, filmów, usług czy wreszcie gier wideo. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że Xbox Game Pass się opłaca, a oferty od Electronic Arts czy Ubisoft też mają wiele ciekawego do zaoferowania. Co jednak powiecie na to, że płatna subskrypcja miałaby pojawić się w sklepie internetowym Epic Games Store? Serwis dla wielu łączony z darmowymi grami być może planuje wdrożenie nowej funkcjonalności.

Temat pojawił się na Reddicie za sprawą fragmentu kodu, który wyciekł do sieci:

Okazuje się, że już wkrótce płatna subskrypcja w Epic Games Store stanie się faktem. Z fragmentów wycieku zdołano wyciągnąć kilka konkretnych informacji. Co zaoferuje nam nowy abonament dla graczy? Oto niektóre potencjalne funkcje:

  • Dostęp do EA Play na start
  • Rozliczanie roczne lub miesięczne
  • Dodatkowe rabaty na gry
  • Okresowe wersje próbne
  • Łączenie subskrypcji

Zobacz: Najnowsze gry za darmo od Epic

Możliwe, że nowy abonament na platformie EGS będzie swego rodzaju łącznikiem innych usług i dostępnych subskrypcji. Cieszy wasz wizja nowego abonamentu? Na ten moment nic nie jest potwierdzone, ale wydaje mi się, że taka opcja faktycznie zostanie dodana. Ciekawe, czy nadal będą rozdawane gry za darmo…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie