Dying Light w piękny sposób oddaje hołd zmarłemu niedawno “ojcowi zombie”

Miło, że pojawiła się taka inicjatywa.

Techland z dumą prezentuje specjalny mural, który trafił do gry Dying Light wraz z najnowszym pakietem darmowej zawartości. Dzieło oddaje hołd ojcowi zombie – zmarłemu niedawno George’owi A. Romero. Akcję wsparł syn słynnego reżysera George Cameron Romero.

Romero spopularyzował zombie jako popkulturowe monstrum. Debiutował kultową „Nocą Żywych Trupów” w 1968 roku i zainspirował rzeszę innych filmowców, pisarzy czy twórców gier do sięgania w swoich dziełach po przerażające postacie nieumarłych. Inspirację z licznych filmów mistrza czerpali też twórcy Dying Light. Mural z podobizną George’a A. Romero można znaleźć niedaleko warsztatu Jaffara, a jego lokalizację przybliża również zwiastun.

11 premier gier na obecny tydzień. Ekskluzywnie dla PS4, bulwersujący humor, chwila prawdy dla twórców Gothica…

Akcja upamiętnienia Romero spotkała się z ciepłym przyjęciem jego syna. – Kiedy członkowie Techlandu skontaktowali się i zapytali, czy mogą upamiętnić mojego tatę w Dying Light poczułem się zaszczycony, bo jestem ogromnym fanem ich gry. Bardzo podoba mi się to graffiti. To piękny sposób na oddanie hołdu. Mam nadzieję, że wszyscy fani twórczości taty i mojej z przyjemnością odwiedzą to miejsce w grze i będą pamiętać, dlatego był on nazywany najniebezpieczniejszym żyjącym filmowcem – komentuje Cameron Romero.

Mural pojawił się w Dying Light wraz z najnowszymi pakietami DLC – Zrzut #0 oraz Zrzut #1, które dostępne są od poniedziałku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.