DualSense jako mikrofon i głośnik na PC? To możliwe

DualSense kontroler PS5
PS5

Wychodzi na to, że DualSense w nietypowy sposób współpracuje z komputerami. Kontroler może służyć za głośnik i mikrofon.

Wiemy, że kontroler do PS5 jest szalenie funkcjonalny i zbiera pierwsze pochwały od prasy. DualSense posiada zaawansowane funkcje haptyczne i adaptacyjne triggery, jednak na tym się nie kończy.

Gracze są ciekawi tego, jak sprawdza się mikrofon i głośnik wbudowany w pada. Umożliwienie wysokiej jakości komunikacji bez zakupu dodatkowych akcesoriów to bardzo miłe udogodnienie i nic dziwnego, że wzbudza zainteresowanie potencjalnych kupujących.

Okazuje się, że kontroler może odtwarzać niektóre dźwięki z komputera.

Na tym nie koniec ciekawostek. Użytkownicy forum Reddit, którzy weszli już w posiadanie pada postanowili przeprowadzić test mikrofonu. Okazuje się, że i on współpracuje z PC.

Otwiera to masę możliwości nie tylko dla streamerów, ale też osób, które chcą po prostu komunikować się z drużyną w grach online bez podpinania dodatkowych słuchawek z mikrofonem. Jeśli powyższe nagrania są autentyczne, to Sony zrobiło graczom całkiem miłą niespodziankę.

Na udogodnieniu zyskają nie tylko posiadacze PS5, ale możliwe, że również pecetowcy. Jeśli kontroler faktycznie bez problemu współpracuje z komputerami, to moderzy mogą zrobić z głośnika w DualSense ciekawy gadżet. Pytanie tylko, na ile otwarty na modyfikację jest kontroler.

PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce już 19 listopada.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie