Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

DualSense walczy z graczem. Zobacz nową funkcję pada do PS5

W sieci pojawił się filmik prezentujący jedną z imponujących nowości pada DualSense. Kontroler dosłownie walczy z użytkownikiem.

Kontroler do PS5 często jest pomijany w zapowiedziach nowej konsoli Sony, a szkoda. Pad zapowiada się na naprawdę świetne urządzenie, które może zrewolucjonizować immersję w grach wideo.

To wszystko za sprawą funkcji haptycznych kontrolera i adaptacyjnych triggerów, które najwyraźniej działają lepiej, niż mogłoby się wszystkim wydawać.

Na Twitterze pojawił się filmik prezentujący działanie adaptacyjnych spustów w padzie DualSense. Trzeba przyznać, że twardy z niego zawodnik.

Pierwsi użytkownicy konsoli chwalą sobie kontroler i twierdzą, że nowe funkcje sprawują się wyśmienicie. Wielu uważa, że to prawdziwy „game-changer”.

O tym, jak sprawuje się DS przekonamy się dopiero po premierze, ale pierwsze opinie napawają sporym optymizmem. Wygląda na to, że Sony powtórzy sukces DualShocków, które z każdą kolejną generacją coraz bardziej usprawniały system wibracji.

Wprowadzenie technologii haptycznej i adaptacyjnych triggerów pozwoli na głębsze poczucie immersji. Nowe funkcje najlepiej sprawdzą się w klimatycznych produkcjach dla pojedynczego gracza i podejrzewam, że rozwiązania będą bardzo szeroko wykorzystywane przez twórców horrorów.

Dodatkowo warto wspomnieć, że takie rozwiązanie sprawdziłoby się idealnie w technologii VR. Jeśli Sony zdecyduje się na wydanie zaktualizowanych kontrolerów Move, to najpewniej one również będą wyposażone w technologie DualSense.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się