Driveclub VR potwierdzone na PlayStation VR

Gra będzie jednym z tytułów startowych w październiku.

Serwis Gematsu podaje, że już 13 października – w dzień debiutu PlayStation VR – ukaże się Driveclub VR. To gra oparta o popularne na PlayStation 4 wyścigi. Niestety nie wiadomo, czy produkcja będzie dostępna w ramach dodatku dla posiadaczy zwykłego Driveclub, czy też jako oddzielny produkt. Pewne jest jednak, że nad grą pracowały osoby, które wcześniej stworzyły Driveclub.

Spodziewamy się, że Driveclyb VR będzie miało nowe trasy, przygotowane specjalne dla gogli rozszerzonej rzeczywistości od Sony. Czekamy teraz na więcej informacji odnośnie tytułu.

Twórcy Driveclub rozpoczynają pracę nad nową grą

Wiele tygodni temu Sony podało, że rozwiązuje Evolution Studios – twórców między innymi Driveclub oraz MotorStorm. Zaraz potem Codemasters podało, że wielu z byłych pracowników studia, znajdzie zatrudnienie właśnie u Mistrzów Kodu (chociaż Sony zadeklarowało, że niektóre osoby także znajdą pracę u japońskiego producenta w innych studiach do niego należących).

Paul Rustchynsky, czyli główny producent w Evolution Studios jak i SCEE podał na Twitterze, że już pod koniec kwietnia ruszył z tworzeniem nowej gry, właśnie pod egidą Codemasters. Co to będzie? Rzecz jasna gra wyścigowa. Codemasters słynie ze świetnych produkcji tego rodzaju, a samo Evolution, też może się pochwalić dobrymi tytułami z wymienionego gatunku. Mamy nadzieję, że wspólnie stworzą wyjątkowe dzieło, aczkolwiek z informacji od Rustchynsky’ego wynika, że trochę sobie poczekamy na pierwsze efekty pracy.

PlayStation VR w październiku. Znamy też cenę

Sony zapowiedziało premierę PlayStation VR na 13 października tego roku. W USA sprzęt ma kosztować 399 dolarów, nie znamy jeszcze jednak europejskiej kwoty, którą przyjdzie nam zapłacić za PS VR.

To jednak nie wszystko. Sony przekazało, że na start będzie dostępne 50 gier w tym takie produkcje jak zapowiedziany na E3 Resident Evil 7, Batman Arkham VR oraz Final Fantasy XV.

PlayStation VR
PlayStation VR

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: