Dragon’s Dogma 2 bez mikrotransakcji. Gracze sami naprawili grę

Dragon's Dogma 2
Newsy PC

Narzekacie na mikrotransakcje w grze Dragon’s Dogma 2 od Capcomu? No to mamy dla was świetną wiadomość. Z problemem wydawania pieniędzy na przedmioty w grze poradzili sobie sami… gracze. Wszystko za sprawą modyfikacji, które są już dostępne w pecetowej wersji gry. Znacznie ułatwiają zabawę i to bez wydawania dodatkowej kasy.

Dragon’s Dogma 2 i koniec mikrotransakcji. Nieoficjalnie

Nie sposób opisać tego, z jak dużym oburzeniem spotkał się fakt wprowadzenia do gry Dragon’s Dogma 2 mikrotransakcji. Capcom mocno zaskoczył graczy, implementując w dniu premiery system pozwalający na zakup przedmiotów w grze. Na czym polega problem? Wszystko przez to, że wspomniane przedmioty dość ciężko zdobyć w grze — da się, ale jest to niełatwe. Sama rozgrywka również tego nie ułatwia, bo gra skonstruowana została tak, aby niekiedy dawać nam w kość. Z pomocą przychodzi sklepik umożliwiający zakup np. leczenia czy zmiany wyglądu postaci. Ceny są różne i wahają się do kilku do kilkudziesięciu złotych za przedmiot.

Gdzie kupić Dragon’s Dogma 2? Najlepsze oferty

Graczom się to nie spodobało — i to bardzo, czemu wyraz dali w mediach społecznościowych, a także w sekcji recenzji gry na Steam. Capcom szybko postanowił gasić ten pożar, obiecując, że przyjrzy się sprawie. Zapowiedzi wydawcy to jedno, ale najbardziej zaangażowani fani postanowili wziąć sprawy w swoje miejsce. W sieci pojawiły się specjalne mody, które ułatwiają rozgrywkę i w zasadzie usuwają system mikrotransakcji. A przynajmniej sprawiają, że ten nie ma już większego sensu.

Modów jest kilka i próbują się one uporać z “niedoborem” lub wysokimi cenami poszczególnych dóbr. Dla przykładu mod “Crazy’s Shop” dodaje specjalny sklep we wczesnej fazie gry. Znajdziemy w nim wszystko to, za co Capcom chce pieniądze — w tym jednak wypadku ceny są w growej walucie i należą do tych przystępnych. Mod “Early n’ Cheap Art of Metamorphosis” jak wskazuje nazwa, pozwala nam szybko i tanio zmienić wygląd swojej postaci w edytorze. Łatwo i przyjemnie, prawda?

Źródło: https://wccftech.com/dragons-dogma-2-mods-bypass-microtransactions/

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie