Dragon’s Dogma 2 – porównanie graficzne konsol i pecetów. Widać różnice

Dragon's Dogma 2
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Już jutro będzie mieć miejsce premiera gry Dragon’s Dogma 2. Nadchodzący tytuł od Capcomu jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Jeżeli zastanawiacie się, na jakiej platformie gra wygląda najlepiej, to w sieci pojawiło się świetne porównanie. Grafika na PS5, Xbox Series X|S i PC potrafi się różnić. Jak myślicie, gdzie wygląda najlepiej?

Dragon’s Dogma 2 – porównanie grafiki PS5/Xbox Series X|S/PC

Dragon’s Dogma 2 to jedna z największych premier nie tylko tego miesiąca, ale i całego roku. Niezwykle intrygująca marka powraca po niemal 12 latach, ponownie zapraszając graczy do wspaniałej przygody, cudownego świata pełnego ogromnych wrogów i genialnych questów — te mają być bardziej otwarte, niż kiedykolwiek. Dobra, wszyscy wiemy, że tytuł zapowiada się świetnie. A jak działa na poszczególnych platformach?

W sieci pojawiło się porównanie graficzne gry na wszystkich 4 platformach, na których będzie dostępna. Szczegółowe zestawienie znajdziecie na poniższym materiale wideo:

Gra oferuje na konsolach następujące parametry:

  • Playstation 5: Rozdzielczość dynamiczna 2160p/38fps, odblokowany licznik klatek
  • Xbox Series X: Rozdzielczość dynamiczna 2160p/40fps, odblokowany licznik klatek
  • Xbox Series S: Rozdzielczość dynamiczna 1440p/35fps, odblokowany licznik klatek

Jak widać, najsłabsza konsola Microsoftu oferuje oczywiście najuboższe wartości, dając dostęp do dynamicznego 1440p, które w rzeczywistości często spada do 1080p. Podczas testów nie zauważono rażących spadków klatek (poniżej 30), natomiast dla wielu graczy irytujący okazał się poziom niedobiegający do 50 czy 60 ramek na sekundę. O tym wiedzieliśmy już przed premierą i owe 30 klatek miało być dla gry standardem. Nie ma trybów wydajności, przy pomocy których moglibyśmy to zmienić.

PS5 ma w tym wypadku pewną przewagę nad Xboksem Series X. Konsola Sony średnio pozwala wyświetlać wyższą rozdzielczość, co odbywa się jednak kosztem klatek — w tej kategorii wygrywa jednak Xbox. Ostatecznie jednak to PlayStation zyskuje przewagę m.in. dzięki lepszemu kontrastowi i nasyceniu barw. Różnice się są duże, ale wersja na PS5 prezentuje się odrobinę ładniej. To zasługa również jakości cieni, a także większego zasięgu renderowania otoczenia.

Xbox Series S działa chyba lepiej, niż można się było spodziewać. W dalszym ciągu mocno odstaje od “większych” konsol, ale rozgrywka nie jest trapiona przez problemy techniczne czy słabej jakości tekstury. Kolory są co prawda nieco wyblakłe, jednak zabawa w grze jest jak najbardziej komfortowa.

Premiera Dragon’s Dogma 2 została zaplanowana na 22 marca 2024 roku. Gra będzie dostępna na komputerach osobistych i konsolach najnowszej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Grę zakupicie w formie cyfrowej, lub pudełku — o, na przykład tutaj.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie