Dragon’s Dogma 2 – na konsolach tylko 30 klatek i 1 miejsce na zapis

Dragon’s Dogma 2
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Wyczekiwany przez wielu graczy tytuł RPG od Capcomu, czyli Dragon’s Dogma 2 nadchodzi wielkimi krokami. Gra ma pojawić się na rynku już za kilka tygodni, a tymczasem my mamy dla was garść najnowszych plotek dotyczących produkcji. Obstawiam, że raczej się wam one nie spodobają… Dotyczą aspektów technicznych rozgrywki, a jedna z decyzji twórców jest mocno zaskakująca.

Dragon’s Dogma 2 w trzydziestu klatkach

Chociaż najnowsze dzieło Capcomu ukaże się wyłącznie na konsolach najnowszej generacji (i PC), to gra nie zagwarantuje nam różnych trybów wydajności. Tak przynajmniej sugeruje pewna plotka, która pojawiła się ostatnio w sieci. Zdaniem niektórych informatorów, Dragon’s Dogma 2 ten ma działać jedynie w trybie 30 klatek na sekundę. Będzie to domyślna wydajność gry na konsolach nowej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X|S. W przypadku słabszego modelu “S” obecne będą zapewne odpowiednie cięcia graficzne.

To jednak nie koniec jeszcze świeżych informacji. W sieci pojawiła się również plotka, jakoby gra miała pozwolić na posiadanie tylko jednego pliku zapisu gry. Jeżeli jesteście przyzwyczajeni do posiadania kilku pól zapisu (np. podczas przechodzenia gier kilkoma ścieżkami), to mamy złe wieści. Tytuł pozwoli wyłącznie na jedno pole zapisu w danym momencie. Co więcej, będzie one wspólne dla autozapisu, jak i ręcznego zapisywania rozgrywki.

Oznacza to, że nie będziemy mogli w tym samym czasie rozgrywać kilku przygód, czy też cofać się, aby podjąć inne decyzje podczas zabawy. Okej, ten drugi scenariusz mogę zrozumieć, ale dlaczego musimy być przywiązani tylko do jednego wariantu historii? Te specyficzne rozwiązanie pojawiło się już w pierwszej odsłonie i jak widać, twrócy chcą kontynuować te podejście.

Premiera Dragon’s Dogma 2 została zaplanowana na 24 marca 2024 roku. Gra ukaże się na PC i konsole najnowszej generacji, czyli Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Tytuł ponownie zaoferuje nam wielki i otwarty świat, oraz epickie starcia z bossami i nie tylko.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie