DOOM 3 z klimatem Dead Space? To możliwe z tym modem

DOOM 3 - mod Bravo - Dead Space - Isaac Clarke na tle demona z DOOMa 3
PC

Niektóre gry aż się proszą o pewne mody. DOOM 3, którego oprawa graficzne jest poniekąd podobna do klimatów serii Dead Space, dostał modyfikację, która zmienia rozgrywkę na bliższą produkcji Electronic Arts.

Autorem DOOM 3 Bravo jest hexenstar, który obrał sobie za cel zbliżenie tytułu id Software jak najbardziej do Dead Space’a. Ważne – jest to inspiracja horrorowym cyklem, a nie przełożenie 1:1 wszelkich mechanik. Trzeba jednak przyznać, że przy oglądaniu poniższego materiału z rozgrywki ma się gdzieś z tyłu głowy, że jednak nie gra się DOOM Slayerem, a Isaaciem Clarke’iem. Rzućcie okiem:

Moder postarał się, aby nadać całości klimat survival-horroru. Nie tylko sprawił, że w wielu miejscach konieczne jest użycie latarki (te są podczepiane do wielu broni), ale także zajął się zachowaniem przeciwników oraz balansem ich statystyk. Gnaty też przeszły mały lifting, dlatego nie powinniście odczuć, że dalej gracie w DOOMa 3.

Link do strony modyfikacji znajdzie w tym miejscu.

Całość prezentuje się świetnie i od razu widać, że hexenstar spełnił swoje założenia. Ten planuje dalej rozwijać swoje dzieło – obecnie jest już w fazie produkcji wydania w wersji 3.6. Niewydany jeszcze patch skupi się m.in. na poprawie jakości efektów, więc zdecydowanie warto zainteresować się i aktualizacją, gdy będzie wydana.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie