Smutne wieści o nowym Disco Elysium. Do wydania samodzielnej kontynuacji było już blisko

disco elysium x7
Newsy PC

Jak wynika z ostatnich doniesień, samodzielny dodatek do Disco Elysium o tytule roboczym X7 został anulowany. Wygląda więc na to, że na części z 2019 uniwersum się zakończy.

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja o tym, że studio ZA/UM szykuje samodzielny dodatek do hitowej gry pt. Disco Elysium. Była to zaiste świetna informacja, ponieważ rzeczona gra okazała się jednym z najlepszych niezależnych erpegów ostatnich czasów. Jednak jak donoszą wewnętrzni informatorzy, deweloper planuje zwolnienia 24 pracowników, co ma iść w parze właśnie z anulowaniem prac nad projektem X7. Dla rozeznania dodam, że 24 osoby to blisko 1/4 całej załogi w ZA/UM.

Disco Elysium X7 anulowane. Do premiery było już blisko

Jak się okazuje, prace nad projektem X7 były już całkiem zaawansowane, a do jego premiery miało zostać nie więcej niż rok, góra dwa. Co więcej, prace nad tytułem miały być jeszcze bardziej energo- i czasochłonne, co wróżyło jeszcze lepszy tytuł niż poprzednio. No cóż… Jako że nadzieja umiera ostatnia, warto ją mieć i ufać, że estońskie studio jeszcze kiedyś wróci do uniwersum, albo przynajmniej sprzeda prawa do IP jakiemuś innemu deweloperowi. Na ten moment zostaje nam mieć nadzieję, że na fali popularności już wkrótce powstaną kolejne disco-elysium-podobne produkcje. Jedną z nich jest debiutujące niedawno Sovereign Syndicate, zaś jeszcze w tym roku ma pojawić się Broken Road. Zwiastuny obu produkcji zamieszczamy poniżej:

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie