Die by the Blade – wymagająca, nietuzinkowa bijatyka o azjatyckim zacięciu. Data premiery i zwiastun

Die by the Blade
Newsy PC

Mortal Kombat 1 i Tekken 8 to niejedyne bijatyki warte uwagi. Już 16 maja na PC pojawi się Die by the Blade – inspirowana grą Bushido Blade produkcja studia Triple Hill Interactive.

O grze Die by the Blade po raz pierwszy usłyszeliśmy przed kilkoma już laty. Do tej pory było jednak o niej zupełnie cicho. Aż do teraz, bowiem deweloper ogłosił, iż ta nietypowa produkcja pojawi się na pecetach już 16 maja. Słowacki deweloper zdradził przy okazji, że rozstaje się z dotychczasowym wydawcą i wydaniem gry zajmie się sam. Jeśli chodzi zaś o wersję na konsole PlayStation i Xbox, to ma się ona pojawić w październiku. Przy okazji tych ogłoszeń, do sieci wrzucono także naprawdę dobrze wyglądający zwiastun, zresztą zerknijcie sami:

Die by the Blade – nietuzinkowa bijatyka w azjatyckim stylu

Die by the Blade to tytuł, w którym w przeciwieństwie do innych bijatyk nie uświadczymy paska ukazującego punkty życia, bo tu każdy cios w punkt witalny jest śmiertelny. Nie jest to innowacyjne podejście do gatunku, bo taki zabieg zastosowano już chociażby w kultowym, wspomnianym już Bushido Blade. Jednak takie podejście do walki sprawia, że można je uznać za znacznie bardziej taktyczne, bo wymaga od nas wyczucia ruchów przeciwnika, aby w odpowiednim momencie umiejętnie sparować i uniknąć ostrza. Potyczki mają różnić się od siebie dynamiką i poziomem trudności, w zależności od kilku czynników. Na początku starcia będziemy przykładowo wybierać, z ilu rund będzie się ono składać w zależności od naszych potrzeb i umiejętności. Wybierzemy również jedną z 10 dostępnych w grze postaci, a także broń, jaką ta będzie dzierżyć. Te są typowe dla krajów azjatyckich i wśród nich znajdziemy katanę, naginatę, chokuto, yari czy wakizashi. Każdą z nich walczy się inaczej i każda z nich ma swoje zalety, jak i wady. Niektóre mają mieć np. większy zasięg, jednak kosztem szybkości i zwinności postaci.

Die by the Blade
Die by the Blade
Die by the Blade
Die by the Blade
Die by the Blade
Die by the Blade
Advertisement
Udostępnij: