Diablo IV gigantycznym sukcesem. Żadna inna gra Blizzarda nie może się tym pochwalić

Diablo IV
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Diablo IV z miejsca zostało “najszybciej sprzedającą się grą Blizzarda wszech czasów”. Gratulacje dla deweloperów z okazji tak udanej premiery.

Diablo IV ukazało się wczoraj, ale posiadacze niektórych edycji mogli grać już wcześniej. Jeszcze przed premierą dostaliśmy jednak recenzje, które nie pozostawiały złudzeń – mamy wielki hit. Nowe Diablo zmiotło konkurencję w tym okresie, zostając z miejsca jedną z najlepiej ocenianych gier tego roku. Dodajmy do tego możliwe wieloletnie wsparcie, dwa DLC w przygotowaniu (co najmniej!) i mamy murowany hit, być może nawet na długi czas.

Diablo IV to nowy rekord Blizzarda

Gracze, mimo nierówno poziomu gier Blizzarda w ostatnim czasie, również dali się kupić wizji ponownego spędzenia czasu w Sanktuarium. Okazuje się, że społeczność fanów dosłownie rzuciła się na nową premierę. Doszło nawet do tego, że D4 osiągnęło historyczny rekord, którym żadna inna gra Blizzarda nie może już się pochwalić. Informacje o tym pojawiły się na Twitterze marki.

Ogień piekielny płonie jasno. Diablo IV to najszybciej sprzedająca się gra Blizzarda wszech czasów.

dumnie głoszą twórcy

Nieco więcej informacji pojawiły się w notce prasowej wydawcy i producenta (za PC Gamer). Tam deweloperzy wyjaśniają, jak bardzo chcieli wznieść markę na nowy poziom i oddać graczom swobodę, której od tej serii się raczej nie spodziewaliśmy.

To moment, na który zespół Diablo IC czekał wiele lat. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zaoferować graczom najbogatszą historię, jaką kiedykolwiek opowiedziano w grze Diablo. Gracze mają do wyboru szereg opcji, w tym personalizację postaci, wyposażenie w spersonalizowane umiejętności do walki z przerażającymi demonami lub zbieranie legendarnych łupów, aby wspierać swój styl gry i odkrywać nowe […] Niech żyje Lilith, Błogosławiona Matka.

– wyjawił Rod Fergusson, szef marki Diablo, wychwalając demona z piekła pod niebiosa

Zdumiewające jest jednak to, że oprócz dość jasnych zapewnień, nie dostaliśmy żadnych cyfr. Być może wydawca czeka na koniec tego tygodnia, aby podzielić się konkretnymi statystykami sprzedażowymi. W końcu wypadałoby podać jakieś konkrety, jeżeli już sytuacja jest aż tak rekordowa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie