Kolejny sezon w Diablo IV to litry krwi, wampiry i nowe moce. Klimatyczny zwiastun

Diablo IV z Sezonem Krwi. Nowe wydarzenie to wszystko o wampirach
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Sam zwiastun nowego sezonu do Diablo IV jest klimatyczny, choć oszczędny w środkach. Twórcy uchylili jednak rąbka tajemnicy na temat tego, co nowego się pojawi.

Gdy Blizzard ujawnił nowości w pierwszym sezonie swojej bodaj największej gry-usługi od lat, fani się wściekli. I to dosłownie, bo lista zmian była ogromna, ale nie spodobała się niemal nikomu. Dlatego też nie ma się co dziwić, że finalnie aktualizacja została wycofana, a twórcy zobowiązali się opierać bardziej na sugestiach graczy. Na razie nie wiemy, jak to będzie z kolejnym sezonem, ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, czego można się spodziewać.

Aktualnie trwający Sezon Plugawców zostanie już 17 października 2023 roku zastąpiony Sezonem Krwi. Na Gamescom 2023 dostaliśmy zwiastun oczekiwanego wydarzenia, który jednoznacznie ujawnia, co będzie głównym motywem. Jak zapewne się domyślacie, chodzi o krew. A skoro jest krew… są też wampiry.

Deweloperzy obiecują sporo nowych wyzwań, skupionych przede wszystkim wokół eksterminacji wampirycznych maszkar. Pojawią się nowe zadania, a także dodatkowe moce wampiryczne dla postaci gracza. Sami twórcy określają je w stylu “wampira polującego na wampiry”, czyli nasza postać niejako stanie się jednym z dzieci nocy. Do gry dodanych zostanie sporo nowych itemów, pięcioro nowych bossów oraz oczekiwane zmiany w postaci m.in. lepszego sortowania przedmiotów. Tak – w końcu kryształy nie będą też zajmować miejsca w ekwipunku.

Na razie nie pokuszono się o więcej szczegółów nowego sezonu w Diablo IV, ale lista poprawek na być znacznie dłuższa. Ponownie będzie dotyczyć m.in. istniejących już umiejętności czy mikstur. Im bliżej premiery, tym należy wyglądać więcej informacji o nowościach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie