Piotr Fronczewski oficjalnie jako narrator w Diablo IV. Jak zwykle wypada genialnie

Diablo IV z Piotrem Fronczewskim w roli narratora. Genialna wiadomość
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Legendarny Piotr Fronczewski powróci jako narrator w nadchodzącym hicie Blizzarda – Diablo IV. Głos znanego aktora raczej kojarzy każdy w Polsce, ale w szczególności gracze.

Właśnie zakończyły się kolejne testy Diablo IV. Weekendowy “server slam” miał przede wszystkim pokazać twórcom, czy ich serwery mogą udźwignąć tak gigantyczną premierę. Finalnie okazało się, że tragedii nie ma, a tym razem mogło w grę zagrać nawet więcej chętnych osób, bo nie było aż takich problemów, jak wcześniej. Jednocześnie z testami, Blizzard pokazał poprawki wprowadzone do gry względem poprzedniej wersji.

Wśród nich należy wymienić m.in. dość wyraźne znerfienie klasy nekromanty (a następne jej ponowne zbuffowanie). Rodzimi gracze mogli jednak czuć się zaskoczeni, bo w końcu dostaliśmy również przedsmak polskiego dubbingu. Nie od dziś wiadomo, że w serii Diablo (i innych grach RPG, tak naprawdę) polskie głosy zazwyczaj stoją na wysokim poziomie. Z drugiej jednak strony nikt chyba nie spodziewał się, że w roli narratora usłyszymy Piotra Fronczewskiego!

Legendarnego aktora w Polsce kojarzy chyba każdy, ale to właśnie gracze znają go m.in. z gier wydawanych w ramach “Kolekcja Klasyki”, gdzie za każdym włączeniem wyświetlało się krótkie intro dubbingowane przez aktora. Fronczewski występował już jako narrator, m.in. w legendarnym Baldur’s Gate (“Przed wyruszeniem w drogę…”) i w wielu innych pozycjach. Cieszy więc fakt, iż powraca on jako narrator i to w tak istotnej premierze tego roku.

Powyższe wideo redakcji NaEkranie pokazuje polską wersję filmu otwierającego produkcję. Intro zdubbingowane przez Fronczewskiego brzmi genialnie, ale chyba nikt nie spodziewał się czegokolwiek innego, prawda?

Zdjęcie główne: Blizzard/ Wikipedia – Paweł Matyka (CC BY-SA 4.0)

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie