Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Diablo III – nowy eksperyment w grze. Blizzard ma nadzieję, że spodoba się graczom

Przed nami kolejny sezon w Diablo III, lecz tym razem będzie trochę inaczej niż zazwyczaj. Deweloperzy opisują nowość, która ma zawitać na stałe do sezonowych zmagań.

Sezon 14 w Diablo III rozpocznie się w piątek, 15 czerwca o godz. 18:00 czasu polskiego i zakończy się prawdopodobnie 16 września (Blizzard podaje datę zakończenia jako orientacyjną). Niby wszystko będzie w nowym sezonie po staremu, ale… Jak czytamy na oficjalnej stronie Diablo IIITym razem rozpoczynamy nowy eksperyment, który mamy nadzieję, że przypadnie wam do gustu. O jaką nowość chodzi?

Diablo III – sezony z motywami przewodnimi

Począwszy od sezonu 14 Blizzard wprowadza do Diablo III nowy pomysł związany z sezonami – motywy. Tak pisze o tym deweloper: Przez cały następny sezon możecie dać upust swojemu wewnętrznemu goblinowi, świętując Sezon Chciwości. Przez cały sezon 14 będziemy podwajać liczbę Goblinów skarbników. To oznacza, że każdemu napotkanemu Goblinowi skarbnikowi będzie towarzyszyć jego dokładna kopia, zapewniając wam dwa razy więcej łupów, chaosu i zabawy!

Musimy przy tym pamiętać, że

 • Podwojenie nie wpływa na liczbę goblinów przyzywanych przez Kapliczkę Bandytów, pojawiających się w „Szczelinach” goblinów i w Krainie Chciwości.
 • Zduplikowane portale do Kaprysowa stworzone przez Tęczowe gobliny będą prowadzić do tego samego Kaprysowa.

Blizzard informuje również, że poza dublowaniem Goblinów, będzie świętować nowy pomysł różnymi wydarzeniami na całym świecie.

Diablo III – sezon 14 – nagrody

Nowe elementy ozdobne

W sezonie 14 zostaną wprowadzone nowe nagrody w postaci elementów ozdobnych, które będzie można zdobyć w ramach postępów sezonowych. Oprócz butów i spodni z wyjątkowego zestawu Zdobywcy dostępne będą nowe ramki portretów oparte na motywie tajemniczego Tal Rasha. Dla Nefalemów przygotowano zupełnie nowy proporzec dedykowany ulubionemu archaniołowi wszystkich graczy.

Diablo III

Nagrody za postępy sezonowe

Jeśli w każdym poprzednim sezonie osiągnęliście tytuł Zdobywcy, zgromadziliście kilka dodatkowych zakładek skrytki. Gracze, którzy nie zdobyli jeszcze łącznie czterech zakładek skrytki w ramach postępów sezonowych, nadal mogą odblokować kolejną, wykonując następujące zadania w ramach tytułu Zdobywcy:

 • Ukończcie Szczelinę Nefalemów 70 poziomu w czasie krótszym niż 5 minut na poziomie trudności Udręka XIII;
 • Ukończcie 60 poziom Głębokiej Szczeliny w grze solo;
 • Zabijcie Chciwość na poziomie trudności Udręka XIII;
 • Mając poziom 70, zabijcie Rzeźnika w czasie krótszym niż 30 sek. na poziomie trudności Udręka XIII;
 • Przekujcie przedmiot legendarny lub z zestawu;
 • Wzmocnijcie przedmiot starożytny za pomocą legendarnego klejnotu o randze 50 lub wyższej;
 • Ulepszcie trzy legendarne klejnoty do rangi 55 lub wyższej;
 • Dokonajcie dwóch Podbojów.

Podboje sezonowe

W Sezonie Chciwości powróci Skąpstwo Skąpnica, gdzie będzie liczyć się każda sztuka złota. Demon Szybkości Pragnienie szybkości zmuszą was do podkręcenia tempa podczas pokonywania Szczelin Nefalemów. Dobra dniówka i Nie mogę się powstrzymać podziękują wam legendarnymi klejnotami na wysokim poziomie. Na koniec zaś, coś dla miłośników gry solo – Boskość Lwie Serce zmuszą was do wspięcia się na wyżyny umiejętności, natomiast Wieki wojen oraz Dynastia sprawdzą wasze zdolności grania przynajmniej sześcioma klasami.

Diablo III

Dar Haedriga

Dzięki Darom Haedriga znów doszło do rotacji dostępnych zestawów klasowych za ukończenie pewnych rozdziałów w postępach sezonowych. Lista dostępnych zestawów znajduje się poniżej.

Po ukończeniu rozdziałów II, III i IV w postępach sezonowych otrzymacie trzy Dary Haedriga. Każdy Dar zwiera kilka elementów któregoś z waszych zestawów klasowych. Można w sezonie w trybie zwykłym i hardkorowym odblokować w ten sposób łącznie tylko jeden zestaw klasowy, więc dobrze to sobie przemyślcie!

Zestaw, do którego otrzymacie elementy, zależy od klasy postaci, którą gracie w momencie otwierania Darów Haedriga. Aby otrzymać pełny zestaw, musicie otworzyć wszystkie trzy Dary tą samą postacią.

Oto zestawy, które można zdobyć w sezonie 14 dzięki Darom Haedriga:

 • Barbarzyńca – Dziedzictwo Raekor
 • Krzyżowiec – Pancerz Akkhana
 • Łowczyni demonów – Wcielenie Marudera
 • Mnich – Zasięg Iny
 • Nekromanta – Całun Mistrza Plagi
 • Szaman – Nawiedzenie Zunimassy
 • Czarownica – Opus Magnum Delsere
Diablo III

Źródło: Blizzard, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%