Destiny będzie rozdawane za darmo? Bungie wydaje komunikat

Destiny będzie rozdawane za darmo? Bungie wydaje komunikat
Gry za darmo Newsy Polecamy PS3 PS4 X360 XOne

Deweloper odnosi się do spekulacji, które oblały sieć w ostatnich godzinach.

Destiny przechodzi na model free to play? Branżowe serwisy zastanawiają się, rozważają prawdopodobieństwo takiej opcji i liczą przede wszystkim na to, że jednak okaże się to prawdą. Pożywką dla plotki o rzekomym darmowym Destiny została strona gry w sklepie Microsoftu, na której napisano wprost: Gra bezpłatna, zawiera zakupy w aplikacji.

Zaczęto zatem spekulować, czy być może Bungie nie zamierza zrobić nam niespodzianki, rozdając Destiny za darmo przed premierą drugiej części, która powinna zadebiutować na rynku w 2017 roku.

Żeby przerwać łańcuszek domysłów, Bungie wydało komunikat w tej sprawie na oficjalnym forum gry: Destiny w cyfrowej wersji może być oferowane za darmo w niektórych sklepach konsolowych. Gracze mogą pobrać podstawową wersję Destiny, lecz otrzymują wówczas dostęp jedynie do Trial Mode. Jeśli gracze będą chcieli przejść do pełnej wersji pobierając ją cyfrowo, będą musieli zakupić Destiny – The Collection i dopiero wtedy otrzymają dostęp do nowej zawartości.

Bajka zatem skończona – Destiny nie będzie za darmo.

Czym jest wspomniany przez Bungie pakiet Destiny – The Collection? To specjalna wersja gry, która zadebiutuje na PlayStation 4 i Xboksie One za niecały miesiąc, 20 września. Znajdziemy w niej:

  • grę Destiny;
  • dodatek The Dark Below;
  • dodatek House of Wolves;
  • dodatek The Taken King;
  • dodatek Rise of Iron.

Warto dodać, że ostatnie z wymienionych rozszerzeń (Rise of Iron) jeszcze nie pojawiło się na rynku i jego premiera została wyznaczona również na 20 września.

Destiny: Rise of Iron – tak się prezentuje

Wyjątkowo dodatku nie będzie na Xboksie 360 oraz PlayStation 3 – jak widać Bungie powoli wycofuje się ze wsparcia dla poprzedniej generacji konsol.

Poznaliśmy miejsce akcji, a będzie to Ziemia z Kosmodronem. Tradycyjnie twórcy wprowadzają do gry nowe zadania fabularne oraz strike i raid. Czas więc nadrobić zaległości w Destiny!

Więcej informacji na temat gry znajdziecie w poniższym zwiastunie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie