Zaginione demo Wiedźmina po 20 latach jednak się odnalazło!

Coś dla fanów wiedźmińskich klimatów.

Wiedźmin od Metropolis Software istniał w naszej świadomości dotychczas jedynie na grafikach i screenach, lecz jak się okazuje, technologiczne demo tytułu zostało odnalezione i zaprezentowane na poniższym materiale od arhn.eu.

Możemy spojrzeć na kilka fragmentów z gry, która powstawała w 1997 roku i nigdy nie została ukończona. Jak na tamte czasy, grafika prezentowała się naprawdę nieźle! Podczas przygody mieliśmy wcielić się w Wiedźmina (lecz nie Geralta) i walczyć w pełnym 3D. Tytuł miał obsługiwać akceleratory Voodoo.

12 premier gier na obecny tydzień. Oczekiwane wyścigi, ciekawy shooter, powrót superbohatera, odświeżone RPG…

Kod źródłowy dema odnalazł się dzięki dwóm osobom, które niegdyś pracowały nad produkcją. Kacper Reutt i Jarek Sobierowski przypomnieli sobie, że wszystko mają zarchiwizowane. Zapraszamy do oglądania!

Kulisy pracy w CD Projekt RED nad Wiedźminem

W tym roku seria Wiedźmin obchodzi swoje 10. lecie i mieliśmy już z tej okazji nieco atrakcji w formie wideo (przypominamy na samym końcu). Tym razem zachęcamy do obejrzenia naprawdę profesjonalnie zrobionego i pełnometrażowego dokumentu, który zaprezentował arhn.eu.

Film omawia początki przenoszenia Wiedźmina na ekrany komputerów, poczynając od zapomnianej gry firmy Metropolis z lat 90. W materiale znajdziecie sporo wcześniej niepublikowanych wiadomości na jej temat!

Największa część filmu dotyczy jednak kulis pracy w CD Projekt RED nad pierwszym Wiedźminem. Autorzy filmu przepytali sporo osób, które dzielą się ciekawymi informacjami. Prace nad całym materiałem trwały niemal rok.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.