Death Stranding 2 zaprezentowane na dniach? Kojima podgrzewa atmosferę

Death Stranding 2 może zostać zaprezentowane na dniach
Newsy PC PS5

Hideo Kojima może w trakcie The Game Awards 2022 zapowiedzieć Death Stranding 2. A może doczekamy się również materiałów z jego horroru?

Death Stranding 2 jest prawie na pewno kolejną grą uznanego japońskiego projektanta. O projekcie jest głośno od pewnego czasu, a kolejne poszlaki tylko dodają wiarygodności poprzednim. Każdy, kto choć trochę zna relację Kojimy z Geoffem Keighleyem organizującym The Game Awards 2022 wie, że w trakcie eventu Kojima coś zaprezentuje. Niech będzie, że przynajmniej mamy taką nadzieję, ale jest to coraz pewniejsze.

Death Stranding 2 czy nowy horror od Kojimy?

Designer obecnie może pracować nad paroma grami, z czego jedną jest projekt Overdose, będący horrorem powstającym dla Xboksa, choć nie znamy szczegółów. Niedawno do sieci wyciekł gameplay z gry, która najpewniej trafi w jakiejś formie na… urządzenia mobilne. Inną pozycją prawie na pewno jest druga część Death Stranding. Niedawno na Twitterze Kojimy pojawił się ciekawy obrazek sugerujący, że na TGA 2022 zobaczymy co najmniej DS2.

Uznany deweloper wrzucił bowiem obrazek z trzeba (jak się wydaje) logotypami. Te praktycznie od razu kojarzą się ze światem po „wdarciu”. Pierwsze logo ukazuje firmę o nazwie „Automated Public Assistance Company”, drugim są znane z wcześniejszych publikacji dwa mosty (Bridges…), a trzecim – coś wyglądające na ośmiornicowatą kreaturę z wbitymi dzidami. Przypomina to dość mocno bossów z pierwszej części, którzy mieli w sobie pewne naleciałości z Lovecrafta.

Obrazek ma też krótki podpis. „Zacznijmy nową przygodę” – czytamy w opisie, a na całość zareagował Geoff Keighley. Host nadchodzącego TGA wrzucił gifa sugerującego, że o projekcie usłyszymy więcej właśnie w trakcie eventu. TGA 2022 rozpocznie się już 9 grudnia, a w trakcie gali będziemy mogli liczyć na szansę wygrania Steam Deck’a. Jednego z około 200.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie