Muzykę do Death Stranding 2 może stworzyć znany artysta. Hideo Kojima ogłasza współpracę

Death Stranding 2 wielkim hitem PS5 na ten rok? Kojima opowiada o grze
Newsy PS5

Hideo Kojima ogłosił współpracę z wokalistą i autorem piosenek, Woodkid’em. Choć nie wiemy, czy chodzi o Death Stranding 2, raczej nietrudno jest się domyślić.

Jednym z bardziej uwielbianych elementów pierwszego Death Stranding była oprawa dźwiękowa. I dotyczy to nie tylko wszelkich niepokojących dźwięków związanych z pojawieniem się „wynurzonych” czy naprawdę świetnego dubbingu. Mowa o muzyce, w dużej mierze opartej na licencjach. Główną gwiazdą był zespół Low Roar, którego muzykę Kojima pokochał rzekomo od pierwszego usłyszenia. Niestety w 2022 roku wokalista Ryan Karazija zmarł w wieku 40 lat. Nowy album ma zostać wydany i niewykluczone, że piosenki znajdą się na soundtracku DS2, ale raczej nie ma mowy o utworach napisanych specjalnie na potrzeby gry.

Hideo Kojima zaskoczył jednak niedawno fanów swojego podcastu na Spotify, bo ogłosił współprace z francuskim artystą, Woodkid’em. Nawet jeżeli nie poruszacie po tematach muzyki eksperymentalnej czy neofolku, zapewne kojarzycie jego utwory. „Run Boy Run” zdobiło zwiastun Dying Light, a „Iron” perfekcyjnie podkreśliło legendarny już materiał z Assassin’s Creed Revelations.

Kojima nie wyjawił jednak, czego ta współpraca dotyczy. Stwierdził jednak, że „zapewne możemy się domyślić”. Oczywistym strzałem jest więc Death Stranding 2. Nie tylko muzyka Woodkida pasuje do gry, ale to obecnie jedyny potwierdzony projekt deweloperów z Kojima Productions. Ci pracują również nad horrorem dla Microsoftu, ale wątpię, aby właśnie o ten tytuł chodziło.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie