Wielkie zmiany w Dead Space Remake? Gra może posiadać dwa zakończenia

Dead Space Remake ma otrzymać dwa zakończenia
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dość jednoznaczny opis jednego z osiągnięć w Dead Space Remake sugeruje, że gra dostanie dodatkowe zakończenie. Pytanie brzmi – jakie?

Jeżeli graliście w pierwszą część DS, z pewnością wiecie, że gra posiadała jedno, kanoniczne zakończenie. Najwyraźniej twórcy remake’u chcą przedstawić swoją własną, unikatową wizję epilogu.

Dead Space Remake otrzyma alternatywne zakończenie

Twórcy remake’u „kur***** przerażającego” horroru niejednokrotnie zapewniali nas, że zmieni się sporo, ale i tak pozostają wierni oryginałowi. Cieszy mnie to, bo jednak „jedynka” w sercach wielu graczy po dziś dzień jest najdoskonalszym horrorem science-ficiton w historii. Oczywiście trochę nowości się pojawi. Cały statek USG Ishimura będzie otwarty i będzie opcja swobodnego podróżowania przezeń. Do tego można liczyć na nieco mocniej zarysowaną fabułę, dokładnie łączącą się z całym lore cyklu.

Oprócz tego gracze mogą liczyć na nowe, sekretne zakończenie. Na to przynajmniej wskazują trofea gry, które już teraz pojawiły się na TrueTrophies. Wygląda na to, że za „dotarcie do drugiego zakończenia na dowolnym poziomie trudności” otrzymamy odznakę Reunion (ang. „ponowne spotkanie”). Motyw ponownego spotkania i połączenia się z partnerką głównego bohatera stanowi tu przecież główny katalizator fabularny. O co więc może dokładnie chodzić?

Szczerze mówiąc – nie chce mi się w to wnikać, aby nie zepsuć sobie zabawy. Liczę jednak, że twórcy pokuszą się o autorski, ale wierny serii pomysł. Istnieje też opcja, że owe „drugie” zakończenie to tak naprawdę sekretny epilog, być może odblokowany poprzez zebranie konkretnych rzeczy w grze czy coś w tym rodzaju. Nie zdziwiłbym się, jeżeli nie chodziłoby o rozbudowanie oryginalnego zakończenia. Jak będzie? O tym przekonamy się już 27 stycznia 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie