Dead Island 2 już wkrótce na Steamie. Macie też szansę na darmowe Dead Island Riptide – Definitive Edition

Dead Island 2
Newsy PC

Plaion, wydawca odpowiedzialny za grę Dead Island 2, ogłosił właśnie, że ta pierwszoosobowa gra akcji RPG pojawi się na platformie Steam już za trochę ponad dwa miesiące, a dokładniej 22 kwietnia.

Dead Island 2 zadebiutowało 21 kwietnia 2023 roku na PC oraz konsole Sony i Microsoftu minionej i nowej geneacji. Rzecz w tym, że debiutując na komputerach, było to tzw. Epic Store Exclusive, co oznacza, że tytuł mogliśmy nabyć wyłącznie poprzez sklep i launcher należący do Epic Games. 22 kwietnia tego roku wszystko się zmieni, jako że Dead Island 2 trafi do dużo starszej i – co tu dużo mówić – bardziej lubianej platformy, jaką jest Steam. Aby uczcić tę wspaniałą wiadomość, w ciągu najbliższych 48 godzin (do 17:00 naszego czasu w czwartek 15 lutego) można na Steam zdobyć także Dead Island Riptide – Definitive Edition bezpłatnie i na zawsze, a także uzyskać nawet 75% zniżki na Dead Island: Retro Revenge (niecałe 6 zł).

Deas Island Riptide za darmo na Steam

Dead Island 2 jest drugą główną częścią zapoczątkowanej w 2011 roku serii gier akcji, w której trafiamy w sam środek apokalipsy zombie. W przeciwieństwie do „jedynki” stworzonej przez polski Techland, zapowiedziana w 2014 roku „dwójka” należy do firmy Deep Silver. Nasze rodzime studio po utracie praw do marki zaczęło rozwijać za to inną szalenie popularną serię, jaką jest Dying Light, co zdecydowanie wyszło na dobre. Wydane w lutym 2022 roku Dying Light 2 Stay Human okazało się wszak jedną z najlepszych gier ostatnich lat. Nie to, że Dead Island 2 było grą złą. Co to, to absolutnie nie. Produkcja Deep Silver została przyjęta przez krytyków i graczy całkiem ciepło. Grę chwalono za piękny setting, przyjemne mechaniki i dobrą historię, jednak (podobnie jak część pierwsza), Dead Island 2 nie jest grą aż tak wielopoziomową i ambitną fabularnie jak właśnie seria Dying Light. Niemniej zawsze warto spróbować przekonać się samemu. Teraz, gdy DI 2 trafi na Steam, będzie ku temu jeszcze lepsza okazja.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie