Twórcy Days Gone zapowiedzą nową grę? Studio potwierdza prace nad nową marką

Twórcy Days Gone zapowiedzą nową grę. Fani nie mogą się doczekać
Newsy PS5

Jeden wpis rozgrzał całą społeczność fanów Bend Studio. Autorzy Days Gone mogą szykować się do zapowiedzi swojej nowej produkcji.

Wszyscy, którzy liczyli na Days Gone 2 – lepiej porzućcie te nadzieje. Gra najpewniej nie ukaże się nigdy, a już na pewno nie jest kolejną produkcją, nad którą pracują twórcy z Bend Studio. Przetasowania w strukturze i szefostwie zespołu doprowadziły do tego, że osoby odpowiedzialne za poprzednią grę studia jedynie mogą wspominać o niej przy okazji jej potencjalnej daty premiery… gdyby tylko kiedykolwiek taka premiera miała miejsce. Nie ma się co jednak smucić, bo istnieje szansa, że nowe IP (czym podobno ma być kolejny tytuł) powstaje we współpracy z Naughty Dog.

Twórcy Days Gone przygotowują nowe IP

Niemniej Bend Studio nie ujawniło jeszcze żadnych szczegółów na temat samej produkcji. Wiemy jedynie, że gra ma wykorzystać różne rozwiązania i mechaniki z Days Gone, ale to tyle. O czym będzie? Jakie będą jej realia? Co za gatunek? Możemy jedynie gdybać, albo… uzbroić się w cierpliwość. Wszystko dlatego, że fani wierzą, iż zapowiedź nowej produkcji Bend Studio jest coraz bliżej.

Domniemania zaczęły się od pojedynczego wpisu twórców na Twitterze. Studio przywitało się, jak gdyby nigdy nic, czym wywołało falę odpowiedzi ze strony innych studiów PlayStation i fanów. Jeden z nich zapytał wprost: „I jak tam idzie to nowe IP?”. Dostał równie jasną odpowiedź: „Gotujemy” (czyli „pracujemy”, będąc mniej dosłownym w tłumaczeniu).

Daje to nam dwie informacje. Po pierwsze – faktycznie dostaniemy zupełnie nowe IP, a nie kolejną część jakiejś serii. Deweloperzy nie zaprzeczyli, iż nie chodzi o nowe IP, choć równie dobrze mogą nie chcieć zdradzać takich informacji. No i po drugie wiemy, że twórcy cały czas nad tytułem pracują, choć fani wierzą, iż to jedno przywitanie się może oznaczać, że już w tym roku poznamy szczegóły na temat oczekiwanej gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie