Już się kłócą. Poszło o temat pre-orderów nowej gry CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 - dodatek będzie płatny, potwierdza CD Projekt RED
Newsy PC PS5 Xbox Series

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że powstaną trzy nowe gry Wiedźmin i jedna nowa gra w uniwersum Cyberpunk. No i powrócił temat zamówień przedpremierowych.

Zapowiedź nowych Wiedźminów i Cyberpunka (projekt Orion) podgrzała atmosferę na forach internetowych. Studio CD Projekt RED zawsze było znane ze swojej rzetelności i cieszyło się wielkim zaufaniem graczy. Sytuacja zmieniła się po premierze Cyberpunk 2077…

Cyberpunk 2077 Orion od CD Projekt RED – zamówisz przed premierą?

Jeśli pojawią się pre-ordery na nowe gry od CD Projekt RED, to bierzesz kasę w zęby i lecisz do sklepu? Cyberpunk 2077 okazał się przedpremierowym hitem i gracze zamówili łącznie tyle kopii tytułu, że zanim ktokolwiek “na zewnątrz” zagrał w pełną wersję, to zwróciły się koszty produkcji i marketingu. Wielki sukces. Po premierze niestety okazało się, że CP2077 nie jest taki, jakiego się spodziewano. Wszystko przez błędy w grze, które deweloper skrzętnie łatał przez kolejne miesiące. Dało to oczywiście efekt i obecnie nie ma na co narzekać, a wręcz odwrotnie – cieszyć się z doskonałej, moim zdaniem, fabuły i gameplay’u.

Jednak… łatka zabugowanej gry na premierę jeszcze się trzyma REDów i jakoś nie chce się odkleić. Dano temu wyraz w poście na Reddit, który jest obecnie szalenie popularny w sieci.

Wpis jest jednoznaczny i opatrzony opisem “Nie zapominajcie, Chooms” (chooms możemy przetłumaczyć jako slangowe “Bracia”). No i zaczęło się naśmiewanie, że dopiero co usłyszeliśmy o projekcie Orion, a zaraz odpalą pre-ordery i gracze rzucą się, zamawiając w ciemno coś, czego nie widzieli. Mało tutaj obrońców, lecz jednak zdarzają się głosy rozsądku. Zauważ, że wpis doczekał się ponad 2 tysięcy komentarzy i blisko 50 tysięcy “podbić w górę”. To tylko znak, że w marce Cyberpunk jest ogromna moc.

Zapewne zachętą do zamówień przedpremierowych Cyberpunk 2077 Orion będą bonusy za pre-order. Jeśli okażą się w porządku, a cena samej gry nie będzie przesadzona, to założę się, że tytuł, jeszcze zanim w niego zagramy, osiągnie sukces. Ale zanim o nim usłyszymy, miną pewnie lata, ponieważ póki co wiadomo jedynie, że nowa gra otrzymała kryptonim Orion i rozwinie potencjał leżący w uniwersum. Za tytuł ma odpowiadać nowe studio CD PROJEKT RED North America.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie