Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Cyberpunk 2077 będzie krótszy od Wiedźmina 3. Powód decyzji twórców

Gra Cyberpunk 2077 będzie trochę krótsza od poprzedniej gry REDów. Twórcy tłumaczą kontrowersyjną decyzję problemami z długością Wiedźmina 3.

Choć Wiedźmin 3: Dziki Gon był bez wątpienia grą wybitną, to trzeba przyznać, że mógł sprawić problem wielu graczom. Główny wątek fabularny produkcji z 2015 roku wymagał około 50 godzin rozgrywki, co jest bardzo, ale to bardzo dobrym wynikiem jak na dzisiejsze standardy. Niestety, tak długi czas wymagany do przejścia gry okazał się zbyt długi dla wielu graczy i wielu z nich porzuciło zabawę bez poznania zakończenia. Na samej konsoli Xbox osiągnięcie za ukończenie gry odebrało jedynie 40% wszystkich graczy.

CD PROJEKT RED zdaje się wyciągać wnioski z przeszłości i podjęło kontrowersyjną decyzję. Jak mówi Patrick K Mills – quest designer w CDP RED – Cyberpunk 2077 ma być nieco krótszy względem trzeciej części Wiedźmina.

Dostaliśmy sporo skarg od graczy odnośnie fabuły Wiedźmina 3, według których gra była po prostu za długa. Jeśli spojrzymy na statystyki, to zobaczymy ogromną liczbę osób, która nie ukończyła głównego wątku fabularnego, pomimo tego, że była już w samej końcówce gry. (…). Chcemy, żebyście doświadczyli pełnej historii (Cyberpunk 2077 – przyp. red.) więc skróciliśmy grę, jednak wciąż mamy dla was sporo do roboty. Jeśli chodzi o główną kampanię, to nie znam dokładnych liczb.

Choć wielu graczy może poczuć się rozczarowanych tym faktem, to warto pamiętać o specyfice Cyberpunk 2077. Gra ma być bardzo otwartym na wybory gracza RPG z wieloma ścieżkami rozwoju. Oznacza to, że nawet po skończeniu produkcji po raz pierwszy będzie ona miała sporo do zaoferowania i nawet podczas drugiego i trzeciego przejścia, na przykład bohaterem innego pochodzenia, powinna wciąż bawić.

Dodatkowo wypowiedź Millsa sugeruje, że twórcy przygotowali trochę treści pobocznych, które skutecznie wydłużą grę o kolejne godziny.

W piątek poznaliśmy wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077. Znajdziecie je w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się