CS:GO – oto błędy na mapie dust2, które przetrwały lata aktualizacji gry

Najpopularniejsza mapa w CS:GO wciąż nie jest doskonała.

Jak pisaliśmy tydzień temu, Valve bierze się powoli za odświeżanie mapy dust2, która ma przejść gruntowny remont od strony gameplay’owej oraz graficznej. Miejmy nadzieję, że przy okazji miejscówka zostanie poprawiona również pod względem błędów, które uważne oko niektórych graczy wciąż wyłapuje.

YouTube’r posługujący się pseudonimem 3kliksphilip wrzucił na swój kanał filmik udowadniający, że choć Valve stara się likwidować bugi na dust2 w Counter-Strike: Global Offensive, mapa i tak nie jest do końca czysta. Można na niej dostrzec luki w podłożu przy ścianach oraz inne, bardziej frustrujące problemy.

Zapraszamy do oglądania i piszcie, czy zauważyliście w ogóle takie błędy lub może znacie inne, których nie uwzględniono na filmiku?

CS:GO – o przejściu na silnik The Source 2, nowej operacji oraz odświeżeniu mapy dust2

Counter-Strike: Global Offensive wciąż jest i będzie udoskonalana przez Valve. Jak zdradził jeden z pracowników firmy – Eric Johnson – w rozmowie z serwisem GameRevolution, najbardziej lubiana przez graczy mapa dust2 zostanie odświeżona. Nie poznaliśmy żadnych terminów, lecz poprawie ma ulec zarówno strona wizualna lokacji, jak i gameplay’owa, czyli możemy spodziewać się nowych elementów zmieniających nieco taktykę starć.

Ponadto Eric Johnson potwierdził, że trwają już prace nad nową operacją do CS:GO. Najwyższa pora, ponieważ poprzednie wydarzenie (Operation Wildfire) zakończyło się ponad pół roku temu i od tej pory gracze czekają na dokładkę.

W rozmowie zahaczono również o silnik The Source 2. Nie padły żadne zapewnienia oraz konkrety, lecz pracownik Valve nie ukrywa, że w przyszłości posłuży on do napędzenia Counter-Strike: Global Offensive.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.