Legendarna gra z PSX i PC ma powrócić we współczesnej odsłonie. Fani zachwyceni

Croc powróci na PS5? W przygotowaniu nowa wersja kultowej gry
Newsy PC PS5 Retro Xbox Series

Jeżeli kojarzycie Croc: Legend of the Gobbos to z pewnością ucieszy Was najnowsza informacja, wedle której seria powróci za sprawą odświeżenia w HD.

Nowe informacje nie pochodzą z żadnych przecieków ani pogłosek, a są w zasadzie oficjalne. Nie wiemy, czy taka forma zapowiedzi nowej wersji kultowej platformówki jest odpowiednia, ale chyba nie ma co narzekać. Projektant Jez San przyznał na Twitterze, że Croc powróci. Na razie jednak na więcej informacji nie ma sensu liczyć.

Croc powróci (pół)oficjalnie

Dla jednych był “Kangurek Kao”, a dla innych – Croc. Wydana na PSX i PC platformowa gra przeznaczona raczej dla młodszych odbiorców Croc: Legend of the Gobbos okazała się kultową produkcją, którą z rozrzewnieniem wspomina dość spore grono graczy. Nic dziwnego, skoro dla wielu to jeden z synonimów dzieciństwa i najmilszych chwil spędzonych przy pierwszym PlayStation (albo PC, rzecz jasna). Seria ta przez lata została raczej zapomniana, bo ciężko mówić, aby odsłony mobilne dorównywały legendzie pierwszej i drugiej części.

Croc w założeniach gameplayowych przypomina trochę wspomnianego Kangurka, a trochę Raymana. To w istocie skupiająca się na skakaniu przez bardziej i mniej wymagające plansze platformówka, która okazjonalnie pozwala na obicie paru niemilców. Fabularnie też szału nie ma, ale jest uroczo – tak jak powinno być. Oto bowiem tytułowy krokodylek wychowujący się z rasą Gobbosów musi sprostać nikczemnemu schwarzcharakterowi, który porwał jego ludzi. Proste, sympatyczne i, co najważniejsze, miło dziś wspominane.

Mam wieści, ale jest jeszcze trochę za wcześnie, by je ogłaszać. “Croc HD” weszło we wczesną fazę rozwoju.

przyznał na Twitterze Jez San

Jez San to znany programista gier wideo, a zarazem jeden z założycieli studia Argonauts Games i posiadacz praw do postaci Croca. Kto jak kto, ale on musi być najlepiej poinformowaną osobą w związku z rozwojem tej marki. Choć sam przyznaje, że jest “wcześnie” na takie wieści, i tak je ogłosił, co można traktować jako oficjalną zapowiedź. Na Reddicie zagrzmiało, bo wiele osób ciepło wspomina swoje przygody z Crociem za dzieciaka i chciałoby powrócić do tej kultowej pozycji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: