Crazy Taxi wskrzeszone. Szalone rajdy z konsoli Sega Dreamcast będą wysokobudżetową produkcją

Crazy Taxi Reboot
Newsy PC

W wywiadzie dla The Japan Times prezes Sapporo Studio Takaya Segawa stwierdził, że nadchodząca gra z serii Crazy Taxi będzie grą AAA. Data produkcji jest wciąż nieznana, ale wydaje się, że jest na co czekać.

Konsolowa wersja Crazy Taxi zadebiutowała w 2000 roku na Sega Dreamcast i była hitem, który ostatecznie został przeniesiony na inne platformy, w tym na PlayStation 2, Nintendo Gamecube, a nawet na PC. Następnie pojawiły się jeszcze sequele i spinoffy, ale poza kilkoma grami mobilnymi wydanymi w latach 20-tych XXI wieku, seria była w zasadzie martwa. Ostatnia pełnoprawna gra z uniwersum, Crazy Taxi 3: High Roller (PC, XBOX), ukazała się w wszak 2002 roku. Spotkała się jednak z bardzo dużym uznaniem wśród graczy.

Crazy Taxi Reboot – ścigałka będzie grą AAA

Reboot Crazy Taxi zapowiedziane zostało w 2022 roku, chociaż poza kilkoma sekundami z gameplay’u pokazanymi podczas Game Awards 2023 (na końcu newsa) nie dostaliśmy żadnych szczegółów dotyczących gry. Dopiero dziś otrzymaliśmy informację, że będzie to naprawdę wysokobudżetowa produkcja. Takaya Segawa jednoznacznie określił ją wszak jako tytuł AAA. Młodszemu pokoleniu przypomnijmy, że Crazy Taxi z początku XXI wieku było zręcznościową grą wyścigową, która łączyła najlepsze cechy wyścigów samochodowych ze sporą dawką humoru. Gracz odgrywał tu rolę taksówkarza, dla którego liczą się tylko dwie rzeczy – reakcja klientów i otrzymywane od nich napiwki. Nasz taksówkarz nie musiał się przy tym przejmować przepisami ruchu drogowego i mógł gnać na złamanie karku, rozbijając swą taryfą mijane po drodze w zasadzie wszystkie elementy otoczenia, jak stragany, skrzynki na listy, kosze na śmieci czy stoliki z kafejkowych ogródków. Ważne było jedno – obserwacja wiezionych pasażerów – jeśli nie narzekali i zostali dowiezieni na czas, skutkowało to wysokimi napiwkami.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie